zmień język:
polski
Notowania od TradingView

Analiza Krypto – Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin

Czerwiec 12, 2018

W niedzielę giełdy krypto po wiadomości o włamaniu do niewielkiej południowokoreańskiej giełdy Coinrail zanotowały duże spadki. Reakcja na wiadomości wydaje się trochę przesadzona, ponieważ 24-godzinny wolumen obrotu w Coinrail wynosi około 2,65 miliona USD. Czyli nie jest tak źle.

Inwestorzy długoterminowi mogą wykorzystać te gwałtowne spadki do zbudowania swojej pozycji, a handlowcy nie powinni jednak spieszyć się z ustanowieniem nowych pozycji, gdy rynki są mocno uzależnione od czynników zewnętrznych, ponieważ jest to zbyt ryzykowne. Kiedy więc należy zacząć kupować? Klika wskazówek:

BTC/USD

Odbicie Bitcoina, które zaczęło się 29 maja, nie wyrwało się z 20-dniowej EMA. Doprowadziło to do świeżego zwarcia przez niedźwiedzie. Gdy cena spadła poniżej poziomów wsparcia, byki zostały zmuszone do zlikwidowania swoich długich pozycji. Sprzedaż wzrosła, gdy cena waluty cyfrowej spadła poniżej krytycznego poziomu wsparcia wynoszącego 7 100 USD.

Strefa wsparcia od 6 700 USD do 6 900 USD również nie znajduje żadnych kupujących, co zwiększa możliwość spadku do następnego wsparcia na poziomie 6 075 USD.

Jedyną rzeczą, która przemawia na korzyść byków, jest RSI. Historycznie, para BTC / USD zaoferowała silne zrewidowane odbicie od poziomów wyprzedaży RSI. Przy każdym upadku RSI wejdzie głęboko w terytorium wyprzedane. Jeśli historia się powtarza, wirtualna waluta powinna uzyskać silne odbicie.

 

ETH / USD

Choć Ethereum trzymał się powyżej linii oporu to 9 czerwca, nie wspiął się na wyższe poziomy zakupów na 630 USD . W dniu 10 czerwca ponownie wszedł w ciąg spadkowy i obniżył się do wartości tylko 496,27 USD, podobny wynik zaliczył pod koniec maja gdzie jego ostateczna cena wynosiła wtedy blisko 492,5 USD.

Jeśli byki nie utrzymają bezpośredniego wsparcia na poziomie 492,5 $, para ETH / USD może spaść do linii wsparcia obniżającego się na pułap 400 $. Obydwie średnie ruchome spadają, a RSI znajduje się również na ujemnym poziomie, co jest znakiem świecy niedźwiedziej. Wszelkie próby odciągnięcia przez byki będą podlegać sztywnemu oporowi na 550 USD i na 20-dniowej  średniej kroczącej EMA. Traderzy powinni poczekać na utworzenie się nowej konfiguracji zakupu przed rozpoczęciem jakichkolwiek długich pozycji.

BCH/USD

Ograniczony zasięg w Bitcoin Cash utrzymał się na ujemnym poziomie. Niespełnienie przez byki odpowiedniej konfiguracji przy analizie 20-dniowej EMA jest niekorzystnym znakiem dla BCH. Niewielki wsparcie da się zauważyć  okolicach 878 USD, w stosunku do punktu oporu na poziomie około 777 USD – różnica jest bardzo niewielka co przekłada się na do końca odpowiedni czas inwestycyjny.

Analiza 20-dniowej EMA wykazała spore spadki, a 50-dniowa SMA również wykazuje słabości. To pokazuje, że niedźwiedzie mają kontrolę, którą udało im się osiągnąć na dość krótkim odcinku czasowym. Każda próba wycofania się spotka się z silną presją sprzedażową na 20-dniowej EMA.

Najlepiej, aż para BCH / USD utworzy nową konfigurację umożliwiającą dobre wejście w zakup , zanim poleci się jakąkolwiek  pewniejszą transakcję.

 

LTC/USD

Litecoin nadal spada i osiąga główny poziom wsparcia na poziomie 107 USD. Jeśli niedźwiedzie złamią się i zamkną  poniżej podpory, powstanie niedźwiedzia formacja trzech świec spadkowych. Choć prognozy LTC są znacznie niższe,  to następny zaliczony poziom  oporu to kolejno 84 USD i 75 USD.

Po raz trzeci para LTC / USD spadła do poziomu 107 USD od początku lutego tego roku. Przewidujemy silną obronę tego poziomu przez byki. Najlepiej jednak nie dokonywać w tym okresie żadnych długich pozycji, dopóki nie zauważymy oznak trwałego odbicia się Krypto.

Traderzy powinni inwestować bezpiecznie i pozostać na linii bocznej obserwując główny kierunek trendu LTC.

BitBay

BitBay - jedna z największych europejskich giełd kryptowalut została utworzona w 2014 roku. BitBay umożliwia handel 9 kryptowalutami w tym między innymi bitcoinem oraz ethereum.

Inwestuj w kryptowaluty
Ranking brokerów
IQ OptionIQ Optionotwórz konto
Admiral MarketsAdmiral Marketsotwórz konto
DukascopyDukascopyotwórz konto
BD SwissBD Swissotwórz konto
EtoroEtorootwórz konto
IQ Option

IQ Option to broker, który w tej chwili ma najwiecej do zaoferowania dla swoich inwestorów na rynku opcji binarnych, Forex oraz CFD. Darmowe konto demo, najnowocześniejszą platformę inwestycyjną, a także jeden z najniższych depozytów na rynku – 10$, to tylko niektóre z ogromnych zalet IQ Option.

otwórz darmowe konto
Admiral Markets

Admiral Markets to jeden z najlepszych brokerów na rynku. Do dyspozycji oddaje nam 5 różnych platform handlowych, 3 rodzaje rachunków inwestycyjnych, wąskie spready i niskie prowizje. Każdy inwestor otrzymuje łącznie ponad 120 instrumentach finansowych. Bezpieczeństwo depozytów gwarantuje licencja FCA oraz nieskazitelna opinia pośród inwestorów na całym świecie.

otwórz darmowe konto
Dukascopy

Dukascopy to jeden z najpopularniejszych brokerów ECN online na świecie. Broker ten świadczy swoje usługi dla klientów prywatnych jak i instytucjonalnych, Dukascopy jest regulowany przez wiele instytucji na całym świecie. Na tle konkurencji broker ten wyróżnia się swoją uczciowścią oraz tworzeniem korzystnych warunków dla swoich inwestorów przez najwyższy poziom wsparcia.

otwórz darmowe konto
Notowania rynkowe od TradingView