zmień język:
polski
Notowania od TradingView

Bitcoin o wartośćci 250 tys. USD do 2022 r. ? Optymistyczne prognozy

Czerwiec 15, 2018

Znany nam już ze swojego zamiłowania do kryptowalut, Tim Draper miliarder i inwestor kapitału podwyższonego ryzyka w  ostatnim wywiadzie Tim Draper wydał oświadczenie, że według niego cena bitcoina wzrośnie do 250 000 $ do 2022 r. Należy jednak pamiętać, że te prognozy są tylko i wyłącznie jego subiektywnym odczuciem na podstawie jego znajomości i obecności na rynku Krypto.

Draper, pomimo spadku cen Bitcoina od początku roku oraz weekendowej awarii rynku kryptowalut, Inwestor pozostaje jednym z największych optymistów i „rekinów” na rynku. Mimo że cena Bitcoina spadła o ponad 67 procent z rekordowego poziomu 20.089 USD, to Draper nadal przewiduje, że cena wzrośnie do 250 000 USD w ciągu najbliższych 4-5 lat.

Swoje spekulacje oparł na twierdzeniu, że kryptowaluty będą lepsze od walut Fiata ( przyp.  pieniądz fiducjarny czyli nie poparty żadną wartością fizyczną (np. złotem) oprócz wiary w to, że jest coś wart) w tempie transakcji. Jego zdaniem zwiększy to obecny światowy rynek walut z 86 bilionów dolarów do 140 bilionów dolarów w ciągu najbliższych 10 lat, i wzrost ten zauważymy na rynku cyfrowym Krypto właśnie. W rzeczywistości szacuję, że waluty Fiata będą spadać, a kryptowaluty będą warte 100 bilionów dolarów z tego rynku. Spodziewa się też, że Bitcoin będzie posiadał około 10% tego rynku lub 10 bilionów dolarów.

Inwestor uważa również, że kryptowaluty takie jak Bitcoin będą bardziej wykorzystywane nie tylko jako zasób wartości, ale również jako narzędzie do codziennych transakcji płatniczych. Niedawny spadek cen nie wpłynął na zaufanie Tima Drapera do jego optymistycznego przewidywania na 2022 roku. Nie zamierza sprzedawać swoich kryptowalut. Według niego za około cztery lata dojdzie do wielkiej zmiany, kiedy ludzie zaczną ponownie płacić za kryptowalutę. Wcześniej blok bitcoinów był zbyt wolny, aby wykonywać większe transakcje, ale z biegiem czasu nowe technologie ułatwią nam korzystanie.

Miliarder mówie też o tym, że kryptowaluty przejmą waluty fiducjarne  ( waluta Fiata ) w ciągu najbliższych pięciu do siedmiu lat. W wywiadzie wyjaśnił, że ma wiele kryptowalut, głównie bitcoin i nadal kupuje więcej.

Draper również zwraca uwagę na bezpieczeństwo, które również odgrywa dużą rolę. Według niego:

– „Bezpieczeństwo jest jedną z najlepszych cech kryptowalut. Bitcoin blockchain nigdy nie został zhackowany, ale banki są ciągle hackowane. Im większa staje się sieć, tym bezpieczniejsza kryptowaluta. Bitcoin jest najbezpieczniejszy.” – powiedział.

Podsumowując: Tom Draper , nie zamierza rezygnować z rynku krypto, ale nie zamierza jednak też wciąż przechowywać walut fiducjarnych. Jednak w rynku Krypto widzi największy potencjał na rozwój i zwiększenie zysków. Czy zatem prognozy Drapera okażą się słuszne? By uzyskać odpowiedź na to pytanie musimy poczekać jeszcze 4 lata.

BitBay

BitBay - jedna z największych europejskich giełd kryptowalut została utworzona w 2014 roku. BitBay umożliwia handel 9 kryptowalutami w tym między innymi bitcoinem oraz ethereum.

Inwestuj w kryptowaluty
Ranking brokerów
IQ OptionIQ Optionotwórz konto
Admiral MarketsAdmiral Marketsotwórz konto
DukascopyDukascopyotwórz konto
BD SwissBD Swissotwórz konto
EtoroEtorootwórz konto
IQ Option

IQ Option to broker, który w tej chwili ma najwiecej do zaoferowania dla swoich inwestorów na rynku opcji binarnych, Forex oraz CFD. Darmowe konto demo, najnowocześniejszą platformę inwestycyjną, a także jeden z najniższych depozytów na rynku – 10$, to tylko niektóre z ogromnych zalet IQ Option.

otwórz darmowe konto
Admiral Markets

Admiral Markets to jeden z najlepszych brokerów na rynku. Do dyspozycji oddaje nam 5 różnych platform handlowych, 3 rodzaje rachunków inwestycyjnych, wąskie spready i niskie prowizje. Każdy inwestor otrzymuje łącznie ponad 120 instrumentach finansowych. Bezpieczeństwo depozytów gwarantuje licencja FCA oraz nieskazitelna opinia pośród inwestorów na całym świecie.

otwórz darmowe konto
Dukascopy

Dukascopy to jeden z najpopularniejszych brokerów ECN online na świecie. Broker ten świadczy swoje usługi dla klientów prywatnych jak i instytucjonalnych, Dukascopy jest regulowany przez wiele instytucji na całym świecie. Na tle konkurencji broker ten wyróżnia się swoją uczciowścią oraz tworzeniem korzystnych warunków dla swoich inwestorów przez najwyższy poziom wsparcia.

otwórz darmowe konto
Notowania rynkowe od TradingView