zmień język:
polski
Notowania od TradingView

Czy Chiny odpowiedzą USA odwetem za wprowadzone cła?

Czerwiec 14, 2018

Wydawało się, że Amerykanie osiągnęli porozumienie z Chinami w kwestiach dotyczących handlu. Po podpisanym w Waszyngtonie wspólnym oświadczeniu, Chiny zobowiązały się na zwiększenie importu amerykańskich dóbr. Jednak wkrótce po podpisaniu porozumienia amerykański rząd zapowiedział dla Chin nałożenie karnych ceł.

W piątek ma zostać ogłoszona lista towarów chińskich, które mają zostać obciążone karnymi cłami.

Karne Cła Trump traktuje poniekąd jako karę dla Chin za stosowanie nieuczciwych praktyk handlowych, w tym głównie wymuszania transferu technologii, przez który zdaniem prezydenta USA cierpi na deficyt handlowy z Chinami.

Sekretarz stanu tłumaczy zaistniałą sytuację, działaniem w dobrej wierze, odwzajemnionego uczciwego handlu i poprawy deficytu USA w handlu z Chinami.

Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo na konferencji z szefem chińskiej dyplomacji Wang Yi, oświadczył: „ze w kwestii sporu handlowego istnieją dwa wyjścia: „ współpraca dla obustronnej korzyści albo konfrontacja, która obu stronom przyniesie straty. Chiny wybierają tą pierwsza opcję (…). Mamy nadzieję, że USA również dokonają mądrego wyboru. Oczywiście poczyniliśmy przygotowani, by odpowiedzieć w razie drugiej możliwości” – ostrzegł.

Według źródeł agencji Reutera Amerykański minister finansów Wilbur Ross w trakcie negocjacji w Pekinie w tym miesiącu otrzymał propozycję od chińskich urzędników zwiększenia importu z USA do Chin o 70 Mld rocznie, propozycja ta jednak nie jest wystarczająca zadowalająca w oczach prezydenta Stanów Zjednoczonych.

BitBay

BitBay - jedna z największych europejskich giełd kryptowalut została utworzona w 2014 roku. BitBay umożliwia handel 9 kryptowalutami w tym między innymi bitcoinem oraz ethereum.

Inwestuj w kryptowaluty
Ranking brokerów
IQ OptionIQ Optionotwórz konto
Admiral MarketsAdmiral Marketsotwórz konto
DukascopyDukascopyotwórz konto
BD SwissBD Swissotwórz konto
EtoroEtorootwórz konto
IQ Option

IQ Option to broker, który w tej chwili ma najwiecej do zaoferowania dla swoich inwestorów na rynku opcji binarnych, Forex oraz CFD. Darmowe konto demo, najnowocześniejszą platformę inwestycyjną, a także jeden z najniższych depozytów na rynku – 10$, to tylko niektóre z ogromnych zalet IQ Option.

otwórz darmowe konto
Admiral Markets

Admiral Markets to jeden z najlepszych brokerów na rynku. Do dyspozycji oddaje nam 5 różnych platform handlowych, 3 rodzaje rachunków inwestycyjnych, wąskie spready i niskie prowizje. Każdy inwestor otrzymuje łącznie ponad 120 instrumentach finansowych. Bezpieczeństwo depozytów gwarantuje licencja FCA oraz nieskazitelna opinia pośród inwestorów na całym świecie.

otwórz darmowe konto
Dukascopy

Dukascopy to jeden z najpopularniejszych brokerów ECN online na świecie. Broker ten świadczy swoje usługi dla klientów prywatnych jak i instytucjonalnych, Dukascopy jest regulowany przez wiele instytucji na całym świecie. Na tle konkurencji broker ten wyróżnia się swoją uczciowścią oraz tworzeniem korzystnych warunków dla swoich inwestorów przez najwyższy poziom wsparcia.

otwórz darmowe konto
Notowania rynkowe od TradingView