zmień język:
polski
Notowania od TradingView

Deklaracje USA po spotkaniu prezydenta w Singapurze

Czerwiec 13, 2018

Po weekendowym spotkaniu Donalda Trumpaz Kim Dzong Unem agencja prasowa KCNA informuje, iż prezydent USA deklaruje Korei Północnej gwarancję bezpieczeństwa, powstrzymanie ćwiczeń wojskowych na ich terytorium oraz zniesienie sankcji.

Trump jednak wyraźnie wskazuje, iż nie stanie się to z dnia na dzień i wymaga czasu.

Czy ustępstwa prezydenta są wróżbą ery pokoju, bez testów nuklearnych i obawy o wojnę?

Pierwsze w historii spotkanie przywódców przebiegło nader pomyślnie, a po spotkaniu dla obu stron istotne jest aby sukcesywnie wprowadzać założenia podpisanego w Singapurze oświadczenia. Krok po kroku należy doprowadzić do denuklearyzacji, stabilności i osiągnięcia pokoju.

Geng Shuang, rzecznik chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych wyraził nadzieje, że obie strony będą w stanie  “uchwycić moment pozytywnych zmian” na półwyspie,  tak aby w sposób konstruktywny znaleźć polityczne rozwiązania oraz doprowadzić do denuklearyzacji. Trump natomiast w wywiadzie dla stacji Fox News powiedział:  „Nie będziemy prowadzić gier wojennych, tak długo jak negocjujemy w dobrej wierze. Jest to dobre z wielu powodów, dodatkowo oszczędzamy mnóstwo pieniędzy. Wiesz ile to kosztuje? Nienawidzę być biznesmenem w takich sprawach ale powtarzam ile to kosztuje.”

Na tym etapie nie do końca jeszcze wiemy, co tak naprawdę będzie obejmować współpraca militarna miedzy USA, a Koreą Północną. Krytycy  sceptycznie podchodzą do tematu i są zdania, iż oświadczenie pomiędzy stronami są niedorzeczne, a sam prezydent poszedł na zbyt duże ustępstwa i zbyt wiele obiecał Korei północnej

Za wcześnie jednak by przesadzać fakty, w tym wypadku pozostaje nam jedynie poczekać i obserwować bieg zdarzeń na lini USA – Korea.

 

Ranking brokerów
Admiral MarketsAdmiral Marketsotwórz konto
DukascopyDukascopyotwórz konto
IQ OptionIQ Optionotwórz konto
BD SwissBD Swissotwórz konto
EtoroEtorootwórz konto
Notowania rynkowe od TradingView
Poradnik
inwestora
pobierz
Kalendarz ekonomiczny od TradingView