zmień język:
polski
Notowania od TradingView

Deklaracje USA po spotkaniu prezydenta w Singapurze

Czerwiec 13, 2018

Po weekendowym spotkaniu Donalda Trumpaz Kim Dzong Unem agencja prasowa KCNA informuje, iż prezydent USA deklaruje Korei Północnej gwarancję bezpieczeństwa, powstrzymanie ćwiczeń wojskowych na ich terytorium oraz zniesienie sankcji.

Trump jednak wyraźnie wskazuje, iż nie stanie się to z dnia na dzień i wymaga czasu.

Czy ustępstwa prezydenta są wróżbą ery pokoju, bez testów nuklearnych i obawy o wojnę?

Pierwsze w historii spotkanie przywódców przebiegło nader pomyślnie, a po spotkaniu dla obu stron istotne jest aby sukcesywnie wprowadzać założenia podpisanego w Singapurze oświadczenia. Krok po kroku należy doprowadzić do denuklearyzacji, stabilności i osiągnięcia pokoju.

Geng Shuang, rzecznik chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych wyraził nadzieje, że obie strony będą w stanie  “uchwycić moment pozytywnych zmian” na półwyspie,  tak aby w sposób konstruktywny znaleźć polityczne rozwiązania oraz doprowadzić do denuklearyzacji. Trump natomiast w wywiadzie dla stacji Fox News powiedział:  „Nie będziemy prowadzić gier wojennych, tak długo jak negocjujemy w dobrej wierze. Jest to dobre z wielu powodów, dodatkowo oszczędzamy mnóstwo pieniędzy. Wiesz ile to kosztuje? Nienawidzę być biznesmenem w takich sprawach ale powtarzam ile to kosztuje.”

Na tym etapie nie do końca jeszcze wiemy, co tak naprawdę będzie obejmować współpraca militarna miedzy USA, a Koreą Północną. Krytycy  sceptycznie podchodzą do tematu i są zdania, iż oświadczenie pomiędzy stronami są niedorzeczne, a sam prezydent poszedł na zbyt duże ustępstwa i zbyt wiele obiecał Korei północnej

Za wcześnie jednak by przesadzać fakty, w tym wypadku pozostaje nam jedynie poczekać i obserwować bieg zdarzeń na lini USA – Korea.

 

BitBay

BitBay - jedna z największych europejskich giełd kryptowalut została utworzona w 2014 roku. BitBay umożliwia handel 9 kryptowalutami w tym między innymi bitcoinem oraz ethereum.

Inwestuj w kryptowaluty
Ranking brokerów
IQ OptionIQ Optionotwórz konto
Admiral MarketsAdmiral Marketsotwórz konto
DukascopyDukascopyotwórz konto
BD SwissBD Swissotwórz konto
EtoroEtorootwórz konto
IQ Option

IQ Option to broker, który w tej chwili ma najwiecej do zaoferowania dla swoich inwestorów na rynku opcji binarnych, Forex oraz CFD. Darmowe konto demo, najnowocześniejszą platformę inwestycyjną, a także jeden z najniższych depozytów na rynku – 10$, to tylko niektóre z ogromnych zalet IQ Option.

otwórz darmowe konto
Admiral Markets

Admiral Markets to jeden z najlepszych brokerów na rynku. Do dyspozycji oddaje nam 5 różnych platform handlowych, 3 rodzaje rachunków inwestycyjnych, wąskie spready i niskie prowizje. Każdy inwestor otrzymuje łącznie ponad 120 instrumentach finansowych. Bezpieczeństwo depozytów gwarantuje licencja FCA oraz nieskazitelna opinia pośród inwestorów na całym świecie.

otwórz darmowe konto
Dukascopy

Dukascopy to jeden z najpopularniejszych brokerów ECN online na świecie. Broker ten świadczy swoje usługi dla klientów prywatnych jak i instytucjonalnych, Dukascopy jest regulowany przez wiele instytucji na całym świecie. Na tle konkurencji broker ten wyróżnia się swoją uczciowścią oraz tworzeniem korzystnych warunków dla swoich inwestorów przez najwyższy poziom wsparcia.

otwórz darmowe konto
Notowania rynkowe od TradingView