zmień język:
polski
Notowania od TradingView

Dolar Amerykański vs Złoto

Czerwiec 16, 2018

Podczas środowej sesji złoto odnotowało najniższy poziom od końca ubiegłego roku.

Czy spadki wartości złota to wynik umacniania się amerykańskiej waluty oraz wzrostu rentowności amerykańskich obligacji skarbowych?

Indeks dolara amerykańskiego decyduje o sile USD, który względem koszyka sześciu głównych walut w ostatnim tygodniu wzrósł aż o 0,15% sięgając poziomu 93,28.

Wartość kontraktów terminowych na złoto, z dostawami na czerwiec obniżyła się do 1,288,40 USD za uncje tory (na oddziale giełdy Comex do godziny 16:37)

Nie bez znaczenia dla wartości złota jest również wzrost  wartości oraz rentowność obligacji skarbowych. Te natomiast podczas wtorkowej sesji umocniły się do pułapu 3,095, stanowiąc jednocześnie najwyższy poziom do sierpnia roku 2011.

Optymistyczne dane makroekonomiczne dla Stanów Zjednoczonych, a więc: porozumienie na linii USA – Korea Północna, podniesienie stóp procentowych przez Federalny Komitet do spraw Operacji Otwartego Rynku , wzrost produkcji przemysłowej w kwietniu oraz pozytywne publikacje dla  sprzedaży detalicznej umocniły kurs dolara amerykańskiego, czyniąc walutę bardziej atrakcyjną dla inwestorów w porównaniu ze złotem.

BitBay

BitBay - jedna z największych europejskich giełd kryptowalut została utworzona w 2014 roku. BitBay umożliwia handel 9 kryptowalutami w tym między innymi bitcoinem oraz ethereum.

Inwestuj w kryptowaluty
Ranking brokerów
IQ OptionIQ Optionotwórz konto
Admiral MarketsAdmiral Marketsotwórz konto
DukascopyDukascopyotwórz konto
BD SwissBD Swissotwórz konto
EtoroEtorootwórz konto
IQ Option

IQ Option to broker, który w tej chwili ma najwiecej do zaoferowania dla swoich inwestorów na rynku opcji binarnych, Forex oraz CFD. Darmowe konto demo, najnowocześniejszą platformę inwestycyjną, a także jeden z najniższych depozytów na rynku – 10$, to tylko niektóre z ogromnych zalet IQ Option.

otwórz darmowe konto
Admiral Markets

Admiral Markets to jeden z najlepszych brokerów na rynku. Do dyspozycji oddaje nam 5 różnych platform handlowych, 3 rodzaje rachunków inwestycyjnych, wąskie spready i niskie prowizje. Każdy inwestor otrzymuje łącznie ponad 120 instrumentach finansowych. Bezpieczeństwo depozytów gwarantuje licencja FCA oraz nieskazitelna opinia pośród inwestorów na całym świecie.

otwórz darmowe konto
Dukascopy

Dukascopy to jeden z najpopularniejszych brokerów ECN online na świecie. Broker ten świadczy swoje usługi dla klientów prywatnych jak i instytucjonalnych, Dukascopy jest regulowany przez wiele instytucji na całym świecie. Na tle konkurencji broker ten wyróżnia się swoją uczciowścią oraz tworzeniem korzystnych warunków dla swoich inwestorów przez najwyższy poziom wsparcia.

otwórz darmowe konto
Notowania rynkowe od TradingView