zmień język:
polski
Notowania od TradingView

Dolar traci na wartości…

Lipiec 23, 2018

Piątkowe słowa krytyki Donalda Trumpa skierowane w FED oraz kurs amerykańskiej waluty spowodowały spadki USD, skorzystały na tym głównie rynki wschodzące. Amerykańska waluta może tracić na wartości przez dłuższy okres czasu, to właśnie Trump od dłuższego czasu jest głównym bohaterem rynków finansowych. Analitycy zastanawiają się dlaczego prezydent USA zwlekał tak długo ze swoją krytyką, pomimo angażowania się USA we wszystkie możliwe konflikty handlowe dolar wzmacniał swoją pozycję w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

W dużej mierze wynikało to z faktu, że gospodarka USA radzi sobie znakomicie, a FED może podnieść stopy procentowe aż cztery razy w ciagu roku, w tym samym czasie o podwyżkach w europie w tym również w Polsce nie ma mowy. Dodatkowo inwestorzy sądzili, że gospodarka USA jest na tyle silna, iż na tle konfliktów handlowych straci mniej niż gospodarki krajów partnerskich.

W zeszłym roku mocny dolar był wielokrotnie krytykowany przez Donalda Trumpa, w tym roku problem wydawał się nie zauważany. Wydawać by się mogło, że z chwilą powołania nowego szefa FED, prezydent USA będzie miał do niego zaufanie i nie będzie ingerował w politykę pieniężną. Trumpowi puściły jednak nerwy w związku z regularnym osłabianiem się chińskiego juana, kurs ten osłabiany był w znacznej mierze prze Pekin. Chińczycy pomimo wcześniejszych zapewnień starają się w ten sposób zmniejszać – tak bardzo jak to możliwe – wpływ nałożonych przez administrację Trumpa ceł.

Chiny oraz Europa zostały przez Trumpa oskarżone o manipulowanie kursami walutowymi, a FED usłyszał niemiłe słowa, gdyż według amerykańskiego prezydenta zbyt szybko podnosi stopy procentowe.

W najbliższym tygodniu uwaga rynków będzie się w dalszym ciągu skupiać wokół prezydenta Trumpa, zapowiedział on wprowadzenie kolejnych ceł na produkty wytwarzane chińskiej republice ludowej.

BitBay

BitBay - jedna z największych europejskich giełd kryptowalut została utworzona w 2014 roku. BitBay umożliwia handel 9 kryptowalutami w tym między innymi bitcoinem oraz ethereum.

Inwestuj w kryptowaluty
Ranking brokerów
IQ OptionIQ Optionotwórz konto
Admiral MarketsAdmiral Marketsotwórz konto
DukascopyDukascopyotwórz konto
BD SwissBD Swissotwórz konto
EtoroEtorootwórz konto
IQ Option

IQ Option to broker, który w tej chwili ma najwiecej do zaoferowania dla swoich inwestorów na rynku opcji binarnych, Forex oraz CFD. Darmowe konto demo, najnowocześniejszą platformę inwestycyjną, a także jeden z najniższych depozytów na rynku – 10$, to tylko niektóre z ogromnych zalet IQ Option.

otwórz darmowe konto
Admiral Markets

Admiral Markets to jeden z najlepszych brokerów na rynku. Do dyspozycji oddaje nam 5 różnych platform handlowych, 3 rodzaje rachunków inwestycyjnych, wąskie spready i niskie prowizje. Każdy inwestor otrzymuje łącznie ponad 120 instrumentach finansowych. Bezpieczeństwo depozytów gwarantuje licencja FCA oraz nieskazitelna opinia pośród inwestorów na całym świecie.

otwórz darmowe konto
Dukascopy

Dukascopy to jeden z najpopularniejszych brokerów ECN online na świecie. Broker ten świadczy swoje usługi dla klientów prywatnych jak i instytucjonalnych, Dukascopy jest regulowany przez wiele instytucji na całym świecie. Na tle konkurencji broker ten wyróżnia się swoją uczciowścią oraz tworzeniem korzystnych warunków dla swoich inwestorów przez najwyższy poziom wsparcia.

otwórz darmowe konto
Notowania rynkowe od TradingView