zmień język:
polski
Notowania od TradingView

Dom Maklerski W Investments bez zezwolenia. KNF – Chodzi o 500 mln zł

Czerwiec 27, 2018

26 czerwca 2018 roku Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) podczas kolejnego posiedzenia zdecydowała jednogłośnie o wycofaniu zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej dla Domu Inwestycyjnego W Investments. KNF wycofało swoje pozwolenie w związku „z zaprzestaniem spełniania warunków, które były podstawową udzielenia zezwolenia”.

„(…) podmioty posiadające bezpośrednio akcje Domu Maklerskiego W Investments SA w likwidacji, reprezentujące łącznie co najmniej 10% ogólnej liczby głosów, nie zapewniają właściwego prowadzenia przez Dom Maklerski W Investments SA w likwidacji działalności maklerskiej. To zaś w rezultacie powoduje zajście przesłanki cofnięcia zezwolenia (…) bowiem firma inwestycyjna przestała spełniać warunki, które były podstawą udzielenia zezwolenia” – informuje KNF w swoim oświadczeniu.

Dom Maklerski W Investments posiadał zgodę na prowadzenie działalności maklerskiej od sierpnia 2013 roku.  O pierwszych problemach finansowych DM W Investments mogliśmy usłyszeć w mediach w kwietniu 2018 roku. Jak donosi Puls Biznesu, niemal 2 tysiące klientów nie było lub nie jest w stanie wypłacić kwoty 500 milionów złotych ulokowanych w czterech funduszach Domu Maklerskiego W Investmens.

„Sankcja ta stanowi wyraźny sygnał dla pozostałych podmiotów należących do grupy podmiotów nadzorowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego, że zapewnienie przez akcjonariuszy domu maklerskiego właściwego prowadzenia przez niego działalności maklerskiej, a także zapewnienie transparentności pochodzenia kapitału na nabycie akcji domu maklerskiego, jego legalności i stabilności są w opinii organu nadzoru istotne” – podkreśla KNF

Admiral Markets

Typ brokera: ECN
Minimalny depozyt: 1000 PLN
Regulacje: FCA

W marcu br. 84 osoby skierowały pozew zbiorowy przeciwko Alior Bank, który był największym dystrybutorem funduszy Domu Maklerskiego W Investments.

BitBay

BitBay - jedna z największych europejskich giełd kryptowalut została utworzona w 2014 roku. BitBay umożliwia handel 9 kryptowalutami w tym między innymi bitcoinem oraz ethereum.

Inwestuj w kryptowaluty
Ranking brokerów
IQ OptionIQ Optionotwórz konto
Admiral MarketsAdmiral Marketsotwórz konto
DukascopyDukascopyotwórz konto
BD SwissBD Swissotwórz konto
EtoroEtorootwórz konto
IQ Option

IQ Option to broker, który w tej chwili ma najwiecej do zaoferowania dla swoich inwestorów na rynku opcji binarnych, Forex oraz CFD. Darmowe konto demo, najnowocześniejszą platformę inwestycyjną, a także jeden z najniższych depozytów na rynku – 10$, to tylko niektóre z ogromnych zalet IQ Option.

otwórz darmowe konto
Admiral Markets

Admiral Markets to jeden z najlepszych brokerów na rynku. Do dyspozycji oddaje nam 5 różnych platform handlowych, 3 rodzaje rachunków inwestycyjnych, wąskie spready i niskie prowizje. Każdy inwestor otrzymuje łącznie ponad 120 instrumentach finansowych. Bezpieczeństwo depozytów gwarantuje licencja FCA oraz nieskazitelna opinia pośród inwestorów na całym świecie.

otwórz darmowe konto
Dukascopy

Dukascopy to jeden z najpopularniejszych brokerów ECN online na świecie. Broker ten świadczy swoje usługi dla klientów prywatnych jak i instytucjonalnych, Dukascopy jest regulowany przez wiele instytucji na całym świecie. Na tle konkurencji broker ten wyróżnia się swoją uczciowścią oraz tworzeniem korzystnych warunków dla swoich inwestorów przez najwyższy poziom wsparcia.

otwórz darmowe konto
Notowania rynkowe od TradingView