zmień język:
polski
Notowania od TradingView

Funt pod presją dolara – prognozy utrzymujących się wartości

Czerwiec 11, 2018

Przyczyny osłabienia się GBP w stosunku do USD

Obecnie na funcie zanikł początkowy optymizm i para GBP/USD po publikacji najnowszych danych w Wielkiej Brytanii, spada w rejony dziennego, nowego minimum o wartości około 1,3370. Funt staje obecnie w obliczu dodatkowej presji sprzedażowej po tym, jak nadwyżka handlowa Zjednoczonego Królestwa wzrosła w kwietniu do 14,04 miliarda funtów. To znacznie więcej niż początkowo przewidywano.

Kolejne dane, mówiące o spadkach produkcji przemysłowej wyniosły 0,8% , a produkcja przemysłowa spadła w kwietniu o 1,4% o- obie wartości podawane są w skali miesiąca. Ponadto produkcja budowlana w tym samym okresie rozwijała się poniżej oczekiwanego poziomu – 0,5% w ujęciu miesięcznym.

Wzrostowa tendencja GBP nie otrzymała się jednak  długo i poddała się presji dolara po dzisiejszych danych i znalazła się w sesji poniżej 1,3370, natomiast funtowe spekulacje netto prognozowały na 14-dniowe spadki w tygodniu zakończonym 5 czerwca, o czym świadczy najnowszy raport CFTC.

Prognozy poziomu GBP / USD

Para traci 0,24% na 1,3375, a przerwa poniżej 1,3353 (10-dniowa sma) wyniesie 1,3205. Ostatecznie 1,3039 (niski 3 listopada 2017 r.). Z drugiej strony początkowy opór znajduje się na 1,3457 (niski styczeń 11) oddelegowany przez 3474 (wysoki Jun.7), a następnie 1,3600 (200-dniowego sma).

BitBay

BitBay - jedna z największych europejskich giełd kryptowalut została utworzona w 2014 roku. BitBay umożliwia handel 9 kryptowalutami w tym między innymi bitcoinem oraz ethereum.

Inwestuj w kryptowaluty
Ranking brokerów
IQ OptionIQ Optionotwórz konto
Admiral MarketsAdmiral Marketsotwórz konto
DukascopyDukascopyotwórz konto
BD SwissBD Swissotwórz konto
EtoroEtorootwórz konto
IQ Option

IQ Option to broker, który w tej chwili ma najwiecej do zaoferowania dla swoich inwestorów na rynku opcji binarnych, Forex oraz CFD. Darmowe konto demo, najnowocześniejszą platformę inwestycyjną, a także jeden z najniższych depozytów na rynku – 10$, to tylko niektóre z ogromnych zalet IQ Option.

otwórz darmowe konto
Admiral Markets

Admiral Markets to jeden z najlepszych brokerów na rynku. Do dyspozycji oddaje nam 5 różnych platform handlowych, 3 rodzaje rachunków inwestycyjnych, wąskie spready i niskie prowizje. Każdy inwestor otrzymuje łącznie ponad 120 instrumentach finansowych. Bezpieczeństwo depozytów gwarantuje licencja FCA oraz nieskazitelna opinia pośród inwestorów na całym świecie.

otwórz darmowe konto
Dukascopy

Dukascopy to jeden z najpopularniejszych brokerów ECN online na świecie. Broker ten świadczy swoje usługi dla klientów prywatnych jak i instytucjonalnych, Dukascopy jest regulowany przez wiele instytucji na całym świecie. Na tle konkurencji broker ten wyróżnia się swoją uczciowścią oraz tworzeniem korzystnych warunków dla swoich inwestorów przez najwyższy poziom wsparcia.

otwórz darmowe konto
Notowania rynkowe od TradingView