zmień język:
polski
Notowania od TradingView

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd bez poparcia dla ETH

Czerwiec 15, 2018

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ( SEC) ogłosiła wczoraj podczas szczytu Yahoo Finance, że Ethereum nie jest zabezpieczeniem w postaci statusu papierów wartościowych w rozumieniu amerykańskiego prawa federalnego. Przewodniczący komisji, Jay Clayton, ostatnio wyraził jednoznacznie, że wszystkie wydane przez kryptowaluty ICO są papierami wartościowymi, a Ether otrzymuje specjalny status ( przyp. ICO jest nowoczesną metodą finansowania społecznościowego, polegającą na zbieraniu kapitału przez start-upy za pomocą kryptowalut. Nieodłącznym elementem ICO jest „whitepaper” będący planem biznesowym, podobnie jak prospekt emisyjny w przypadku akcji )

Hinman zasugerował podczas wystąpienia, że inne kryptowaluty również mogą stracić status zabezpieczenia w postaci statusu papierów wartościowych, jeśli struktura projektu  jest zdecentralizowana. W ostatnich tygodniach, na czele z Jay’em Claytonem, SEC oświadczyła, że ​​każdy ICO, jaki kiedykolwiek widzieli, jest już wyżej wspomnianym zabezpieczeniem w rozumieniu prawa federalnego. Zgodnie z tym stwierdzeniem wielu ekspertów oczekiwało, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd nie uczyni wyjątku dla Ethereum.

W 2014 r. Wielu inwestorów kupowało ETH w nadziei, że wartość ta wzrośnie. Sukces był ściśle związany z pomyślnym rozwojem platformy, na którą inwestorzy dostarczyli pieniądze. Jednak od tego czasu wpływy w Fundacji Ethereum i założycieli znacznie się zmniejszyły. Ekskluzywna edycja ETH on Mining i Non-Profit Ethereum Foundation może opierać się na zdecentralizowanej strukturze.

Oczywiste jest to, że w przypadkach, gdy nie ma centralnego podmiotu zainwestowanego w dany składnik aktywów lub w przypadkach, w których sprzedaż jest tylko w celu kupna zasobów cyfrowych w sieci, w której został on utworzony, ten cyfrowy zasób jest poza zakresem Amerykańskich przepisów dotyczące papierów wartościowych.

Wcześniej, przewodniczący SEC Jay Clayton złożył podobne oświadczenie na temat Bitcoina stwierdzając, że Bitcoin nie jest zabezpieczeniem  w postaci statusu papierów wartościowych w rozumieniu prawa amerykańskiego z powodu jego zdecentralizowanej struktury. Kluczowym pytaniem dla SEC wydaje się, czy wartość kryptowaluty zależy od działań osoby trzeciej czy firmy, w celu zwiększenia wartości waluty. Kiedy ICO zostanie zakończona, a działanie sieci zostanie całkowicie zdecentralizowane, SEC przestanie traktować projekt jako próbę zabezpieczenia rynku cyfrowych kryptowalut statusem papierów wartościowych.

BitBay

BitBay - jedna z największych europejskich giełd kryptowalut została utworzona w 2014 roku. BitBay umożliwia handel 9 kryptowalutami w tym między innymi bitcoinem oraz ethereum.

Inwestuj w kryptowaluty
Ranking brokerów
IQ OptionIQ Optionotwórz konto
Admiral MarketsAdmiral Marketsotwórz konto
DukascopyDukascopyotwórz konto
BD SwissBD Swissotwórz konto
EtoroEtorootwórz konto
IQ Option

IQ Option to broker, który w tej chwili ma najwiecej do zaoferowania dla swoich inwestorów na rynku opcji binarnych, Forex oraz CFD. Darmowe konto demo, najnowocześniejszą platformę inwestycyjną, a także jeden z najniższych depozytów na rynku – 10$, to tylko niektóre z ogromnych zalet IQ Option.

otwórz darmowe konto
Admiral Markets

Admiral Markets to jeden z najlepszych brokerów na rynku. Do dyspozycji oddaje nam 5 różnych platform handlowych, 3 rodzaje rachunków inwestycyjnych, wąskie spready i niskie prowizje. Każdy inwestor otrzymuje łącznie ponad 120 instrumentach finansowych. Bezpieczeństwo depozytów gwarantuje licencja FCA oraz nieskazitelna opinia pośród inwestorów na całym świecie.

otwórz darmowe konto
Dukascopy

Dukascopy to jeden z najpopularniejszych brokerów ECN online na świecie. Broker ten świadczy swoje usługi dla klientów prywatnych jak i instytucjonalnych, Dukascopy jest regulowany przez wiele instytucji na całym świecie. Na tle konkurencji broker ten wyróżnia się swoją uczciowścią oraz tworzeniem korzystnych warunków dla swoich inwestorów przez najwyższy poziom wsparcia.

otwórz darmowe konto
Notowania rynkowe od TradingView