zmień język:
polski
Notowania od TradingView

Kurs bitcoina ma szanse osiągnąć w tym roku poziom 2000$

Maj 2, 2017

uk-imageNotowania bitcoina od początku roku zmieniają się bardzo dynamicznie. Od chwili przebicia poziomu 1,000$ z nadejściem nowego roku, zwiększyła się znacznie ruchomość cen, a silne wahania ceny kryptowaluty obserwowane są bardzo często.

Wzrosty i spadki notowań są w dużej mierze związane z czynnikami zewnętrznymi. Wymienia się wśród nich interwencje rządowe, których najlepszym przykładem było wstrzymanie wypłat przez największe chińskie giełdy. Nie bez znaczenia jest ponadto rosnąca konkurencja rynkowa, jak również brak zgodności społeczności w kwestii rozwiązania głównych problemów natury technologicznej.

Pomimo trapiących go problemów, bitcoin nadal się umacnia i w chwili obecnej kurs przekroczył już rekordowy pułap 1400$. Według niektórych prognoz, możliwe jest, że jeszcze w tym roku kurs wybije się ponad 2000$.

Matthew Thompson z Coinigy uważa, że kryptowaluta ma około 50% szans na osiągnięcie takich wyników. Wiele ma jednak zależeć od dalszej postawy społeczności i podejmowanych przez nią decyzji. Zauważa, że Bitcoin oraz cały rynek kryptowalut rozwijają się stabilnie, jednak nękany jest przez problemy, które hamują jego użyteczność jako waluty.

Według Thompsona, bitcoin traci część udziałów w rynku, ze względu na silny rozwój Ethereum i kilku innych kryptowalut. Zauważa ponadto, że chociaż bitcoin ma przewagę jako pionier kryptowalut, to jest reletywnie prostszy w porównaniu z nowszymi projektami.

Thompson dodaje:

„Bitcoin cierpi ze względu na przepychanki w społeczności. Szczególnie istotna jest dyskusja na temat rozmiaru bloku oraz brak porozumienia w kwestii wprowadzenia potencjalnych rozwiązań jak Core czy Unlimited. Bitcoin cierpi przez to na brak innowacji, co przekłada się na zmniejszenie jego użyteczności jako waluty, a nie tylko formy inwestycji.”

Thompson zauważa jednak, że Bitcoin zyskał uznanie jako inwestycja. Zauważyły go tradycyjne fundysze inwestycyjne i nawet pomimo odrzucenia wniosków o utworzenie bitcoinowych ETF, to już sam fakt pojawienia się takiej propozycji wiele mówi o jego potencjale.

BitBay

BitBay - jedna z największych europejskich giełd kryptowalut została utworzona w 2014 roku. BitBay umożliwia handel 9 kryptowalutami w tym między innymi bitcoinem oraz ethereum.

Inwestuj w kryptowaluty
Ranking brokerów
IQ OptionIQ Optionotwórz konto
Admiral MarketsAdmiral Marketsotwórz konto
DukascopyDukascopyotwórz konto
BD SwissBD Swissotwórz konto
EtoroEtorootwórz konto
IQ Option

IQ Option to broker, który w tej chwili ma najwiecej do zaoferowania dla swoich inwestorów na rynku opcji binarnych, Forex oraz CFD. Darmowe konto demo, najnowocześniejszą platformę inwestycyjną, a także jeden z najniższych depozytów na rynku – 10$, to tylko niektóre z ogromnych zalet IQ Option.

otwórz darmowe konto
Admiral Markets

Admiral Markets to jeden z najlepszych brokerów na rynku. Do dyspozycji oddaje nam 5 różnych platform handlowych, 3 rodzaje rachunków inwestycyjnych, wąskie spready i niskie prowizje. Każdy inwestor otrzymuje łącznie ponad 120 instrumentach finansowych. Bezpieczeństwo depozytów gwarantuje licencja FCA oraz nieskazitelna opinia pośród inwestorów na całym świecie.

otwórz darmowe konto
Dukascopy

Dukascopy to jeden z najpopularniejszych brokerów ECN online na świecie. Broker ten świadczy swoje usługi dla klientów prywatnych jak i instytucjonalnych, Dukascopy jest regulowany przez wiele instytucji na całym świecie. Na tle konkurencji broker ten wyróżnia się swoją uczciowścią oraz tworzeniem korzystnych warunków dla swoich inwestorów przez najwyższy poziom wsparcia.

otwórz darmowe konto
Notowania rynkowe od TradingView