zmień język:
polski
Notowania od TradingView

Litecoin lepszą wersją Bitcoina?

Czerwiec 12, 2018

Czym miał być i czym jest Bitcoin ? Bitcoin był niczym innym jak fantazją, kiedy został stworzony. Zdecentralizowana kryptowaluta, nietknięta przez gigantów finansowych, stworzona dla ludzi przez ludzi – prawdziwie demokratyczna opcja wymiany pieniędzy na całym świecie. Idea? Tanio i szybko. Jego utworzenie z pewnością wywołało potężną zmianę organizacyjną w sektorze bankowym. A teraz widzimy, jak Bitcoin jest oblegany przez jednych z największych inwestorów korporacyjnych za bycie nowoczesnym ogniwem na globalnym rynku płatności.

Mimo, że zalety BTC możemy wyliczać garściami to niestety nie zapewniają doskonałości  tej pozornie idealnej cyfrowej walucie przyszłości.  Bitcoin ma kilka własnych nie do końca prawidłowo działających aspektów swojego istnienia. Na przykład: transakcja innowacyjną walutą cyfrowa zajmuje około 10 minut, aby potwierdzić / wygenerować blok. Ponadto, kopiący Krypto byliby w stanie wydobyć już tylko 21 milionów jednostek Bitcoina do końca swojego czasu.

Właśnie dlatego by rozwiązać problem nie do końca prawidłowej funkcjonalności Bitcoina – 3 lata po nim powstała nowa waluta Krypto o nazwie: Litecoin. Twórcą Litecoina jest Charles Lee, który stworzył tę cyfrową walutę w oparciu o kod Open Source Bitcoina, dzięki czemu LTC stała się on lepszą walutą rozliczeniową w czasie rzeczywistym niż jego poprzednik – dosłownie.

 

Litecoin vs Bitcoin

Podobnie jak Bitcoin, Litecoin jest zdecentralizowaną kryptowalutą typu peer-to-peer, obsługiwaną i kontrolowaną przez nikogo. Ze względu na dużą liczbę korzyści dla użytkownika w stosunku do Bitcoin, Litecoin wkrótce stał się drugą najczęściej wymienianą kryptowalutą. Ludzie nazywają to również „srebrnym” złotym Bitcoinem, co sprawia, że ​​do tej pory można go łatwo spieniężyć wśród kupców i użytkowników.

Jak zauważyli użytkownicy, czas potwierdzenia transakcji w przypadku Litecoin jest czterokrotnie szybszy niż Bitcoina. Wydaje się również, że kopiący  preferują wybijanie Litecoinem ze względu na stosunkowo mniejszy czas generacji bloku, tj. 2,5 minuty, co w przypadku BTC wynosi, aż 10 minut.

Wreszcie, LTC używa algorytmu S-Crypt: czyli sztywnej sekwencyjnej funkcji pamięci, którą po raz pierwszy dostrzegł Colin Percival. Mówi się, że ta funkcja ma znaczną przewagę nad algorytmem SHA256 Bitcoina, szczególnie w odniesieniu do szybkich i opłacalnych technik wydobywania kryptowaluty przez kopiących. W związku z tym pojedynczy górnik kryptowalut mógłby zdecydować się na wydobycie Litecoina za Bitcoin, ponieważ oszczędza mu to pieniądze i czas.

Zatem zadajmy sobie pytanie: Czy LTC zdetronizuje BTC i przejmie większość rynku?

BitBay

BitBay - jedna z największych europejskich giełd kryptowalut została utworzona w 2014 roku. BitBay umożliwia handel 9 kryptowalutami w tym między innymi bitcoinem oraz ethereum.

Inwestuj w kryptowaluty
Ranking brokerów
IQ OptionIQ Optionotwórz konto
Admiral MarketsAdmiral Marketsotwórz konto
DukascopyDukascopyotwórz konto
BD SwissBD Swissotwórz konto
EtoroEtorootwórz konto
IQ Option

IQ Option to broker, który w tej chwili ma najwiecej do zaoferowania dla swoich inwestorów na rynku opcji binarnych, Forex oraz CFD. Darmowe konto demo, najnowocześniejszą platformę inwestycyjną, a także jeden z najniższych depozytów na rynku – 10$, to tylko niektóre z ogromnych zalet IQ Option.

otwórz darmowe konto
Admiral Markets

Admiral Markets to jeden z najlepszych brokerów na rynku. Do dyspozycji oddaje nam 5 różnych platform handlowych, 3 rodzaje rachunków inwestycyjnych, wąskie spready i niskie prowizje. Każdy inwestor otrzymuje łącznie ponad 120 instrumentach finansowych. Bezpieczeństwo depozytów gwarantuje licencja FCA oraz nieskazitelna opinia pośród inwestorów na całym świecie.

otwórz darmowe konto
Dukascopy

Dukascopy to jeden z najpopularniejszych brokerów ECN online na świecie. Broker ten świadczy swoje usługi dla klientów prywatnych jak i instytucjonalnych, Dukascopy jest regulowany przez wiele instytucji na całym świecie. Na tle konkurencji broker ten wyróżnia się swoją uczciowścią oraz tworzeniem korzystnych warunków dla swoich inwestorów przez najwyższy poziom wsparcia.

otwórz darmowe konto
Notowania rynkowe od TradingView