zmień język:
polski
Notowania od TradingView

Niemcy tworzą kolejne regulacje w odniesieniu do rynku Krypto

Czerwiec 13, 2018

Rząd federalny w ostatnim oświadczeniu ogłosił, że rynek wirtualnych walut nie stanowi zagrożenia dla stabilności finansowej wiodących instytucji na rynku niemieckim. Mimo wszystko jednak rząd niemiecki zapowiedział, że potrzebne jest wprowadzenie przepisów regulujących kryptowaluty w celu ich dokładniejszej kontroli i weryfikacji. Przedstawiciele rządu sugerują, że regulacje są potrzebne ze względu na coraz częstsze nadużycia wynikające z oszustw i kradzieży na rynku Krypto i nie mają nazbyt wiele wspólnego z sytuacją finansową na rynku rzeczywistym.

Według rządu wielkość transakcji z użyciem aktywów kryptowalutowych  jest zdecydowanie zbyt niska w porównaniu do wielkości globalnego systemu finansowego, aby stanowić dla niego znaczące zagrożenie. Jednak rząd niemiecki uważa za stosowne uważne monitorowanie rozwoju sytuacji przez członków grupy G20, której celem jest dyskusja nad wspólną polityką finansową. 

Niemiecki rząd federalny  w swoim oświadczeniu odniósł się również do swojej odpowiedzi na temat parlamentarnego śledztwa dotyczącej partii politycznej ” Alternatywa dla Niemiec” dotyczącej problemów związanych z kryptowalutami.  Przypomnijmy, że śledztwo dotyczy między innymi prania pieniędzy pochodzących z giełd cyfrowych, nielegalnych dochodów czy wykorzystywanie tego rynku w grach hazardowych online i finansowania działalności terrorystycznej. Obecnie prowadzona jest krajowa analiza ryzyka, która ma zostać zakończona w przyszłym roku, co pozwoli zidentyfikować potrzebę działania ze strony rządu.

Warto przypomnieć, że w Niemczech obowiązują już przepisy dotyczące regulacji traderów i platform kryptowalutowych, które muszą przestrzegać  takich samych przepisów prawnych w odniesieniu do przeciwdziałania czynnościom polegającym na praniu brudnych pieniędzy czy finansowaniu nielegalnych organizacji, co inni dostawcy usług finansowych. Tyczy się to szczególnie polepszenia procesu identyfikacji potencjalncych klientów. Przepisy te mają na celu wyeliminowanie ryzyka związanego z użyciem walut krypto takich jak np: Bitcoin, Ethereum czy między innymi Ripple.

Konieczna aprobata BaFin

Rząd zauważył również, że zezwolenie od Federalnego Urzędu Nadzoru Finansowego (BaFin) jest nieodłączną częścią dla komercyjnego handlu kryptowalutą, ponieważ ten podkreśla także znaczenie międzynarodowych kontroli w sferze krypto, stwierdzając, że obowiązkowe jest uregulowanie działań na szczeblu europejskim i międzynarodowym, dlatego też BaFin dąży do ujednolicenia podejścia na rynku walut cyfrowych na każdym aspekcie jego funkcjonowania. Warto tu dodać, że Międzynarodowy  Funduszu Walutowy (MFW) w swoim kwietniowym raporcie, stwierdził, że organ nie postrzega kryptowaluty jako zagrożenia dla globalnej stabilności finansowej, powołując się na podobne rozumowanie do niemieckiego rządu.

Jednocześnie stanowisko Niemiec w sprawie rynku Krypto jest odbierane jako próba ochrony interesów obywateli na terenie całej UE. Rząd niemiecki dąży do wspólnej polityki finansowej i ujednolicenia przepisów regulujących zewnętrzne czynniki, które zaczynają wywierać wpływ na politykę finansową każdego jednego państwa.

BitBay

BitBay - jedna z największych europejskich giełd kryptowalut została utworzona w 2014 roku. BitBay umożliwia handel 9 kryptowalutami w tym między innymi bitcoinem oraz ethereum.

Inwestuj w kryptowaluty
Ranking brokerów
IQ OptionIQ Optionotwórz konto
Admiral MarketsAdmiral Marketsotwórz konto
DukascopyDukascopyotwórz konto
BD SwissBD Swissotwórz konto
EtoroEtorootwórz konto
IQ Option

IQ Option to broker, który w tej chwili ma najwiecej do zaoferowania dla swoich inwestorów na rynku opcji binarnych, Forex oraz CFD. Darmowe konto demo, najnowocześniejszą platformę inwestycyjną, a także jeden z najniższych depozytów na rynku – 10$, to tylko niektóre z ogromnych zalet IQ Option.

otwórz darmowe konto
Admiral Markets

Admiral Markets to jeden z najlepszych brokerów na rynku. Do dyspozycji oddaje nam 5 różnych platform handlowych, 3 rodzaje rachunków inwestycyjnych, wąskie spready i niskie prowizje. Każdy inwestor otrzymuje łącznie ponad 120 instrumentach finansowych. Bezpieczeństwo depozytów gwarantuje licencja FCA oraz nieskazitelna opinia pośród inwestorów na całym świecie.

otwórz darmowe konto
Dukascopy

Dukascopy to jeden z najpopularniejszych brokerów ECN online na świecie. Broker ten świadczy swoje usługi dla klientów prywatnych jak i instytucjonalnych, Dukascopy jest regulowany przez wiele instytucji na całym świecie. Na tle konkurencji broker ten wyróżnia się swoją uczciowścią oraz tworzeniem korzystnych warunków dla swoich inwestorów przez najwyższy poziom wsparcia.

otwórz darmowe konto
Notowania rynkowe od TradingView