zmień język:
polski
Notowania od TradingView

Opcje binarne: brokerzy

Jeżeli interesują Cię opcje binarne, brokerzy, a mianowicie, wybór brokera, to kolejna kwestia, nad którą musisz się zastanowić. Jest to tak naprawdę bardzo ważne zagadnienie, ponieważ skuteczność Twojego handlu w pewnym stopniu uwarunkowana jest zasadami, na których polega praca wybranego przez Ciebie brokera. Broker jest Twoim pośrednikiem w handlu opcjami binarnymi. Jeżeli będzie on spełniał wymogi, o których jest mowa w artykule „Opcje binarne: brokerzy”, będziesz mógł czuć się komfortowo i bezpiecznie. Ponadto, do wyboru brokera należy podejść z dużą rozwagą, ponieważ różni pośrednicy oferują dla swoich klientów różne bonusy. O tym, jakie mogą być te bonusy, także opowiemy Ci w danym artykule. A więc, jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak należy wybierać brokera do handlu opcjami binarnymi, przeczytaj ten poradnik, który stworzyliśmy specjalnie dla początkujących traderów!

  1. Opcje binarne bez depozytu i inne bonusy, oferowane przez brokerów

Obecnie handel opcjami binarnymi jeszcze nie jest aż tak popularny, jak na przykład, handel na runku walutowym Forex. Mimo to pojawiło się już niemało firm, oferujących pośrednictwo w tym rodzaju handlu. Odpowiednio cały czas wzrasta konkurencja pomiędzy brokerami. Dlatego właśnie firmy brokerskie robią wszystko, aby znaleźć nowych klientów.

Oczywiście, sposobów na zdobycie nowych traderów jest bardzo dużo. Nawet ten fakt, że broker jest bezpieczny i zawsze wypłaca zarobione przez Ciebie pieniądze, jest już bardzo dużą zaletą. Jednak wiele pośredników pracuje nad dodatkowymi usługami, które by na pewno zachęciły użytkowników Internetu do handlu na rynku.

Jednym z przykładów takich usług albo bonusów, są opcje binarne bez depozytu. Sama nazwa tego bonusu mówi nam o tym, że nie będziemy musieli wpłacać pieniędzy, żeby móc handlować. Najczęściej taki bonus wydawany jest na samym początku, zaraz po rejestracji. Kwota, na którą możesz liczyć, zależy od Twojego brokera. Oczywiście, niektórzy pośrednicy będą oferowali więcej, wówczas gdy inni zapłacą Ci za dołączenie do grona klientów nieco mniej.

Jak widać, opcje binarne bez depozytu to możliwość handlu na rynku bez inwestowania własnych środków finansowych. Warto jednak wiedzieć o tym, że nie jest to jedyny sposób na otrzymanie darmowych pieniędzy od brokera. Niektórzy pośrednicy oferują nieco inny bonus finansowy. A mianowicie, jeżeli wpłacisz minimalną kwotę, określoną przez takiego brokera, otrzymasz określony procent z tej sumy jako bonus. Jak i w przypadku poprzedniego bonusu, tu wszystko będzie zależało od pośrednika. Są tacy brokerzy, którzy zwiększą Twój pierwszy depozyt nawet kilkakrotnie.

Ponieważ większość brokerów, działających na polskim rynku, są zagraniczni, jako bonus także traktowana jest możliwość pracy z platformą w języku polskim. Początkujący trader może myśleć, że jest to coś zupełnie oczywiste. Jednak w rzeczywistości można spotkać się z taką sytuacją, gdy wybrany przez Ciebie broker, oferujące perfekcyjne warunki do pracy, nie będzie prowadził swoich usług w języku polskim. Jeżeli nie masz dobrej znajomości angielskiego, musisz pamiętać o tym, że u wybranego pośrednika dostępny jest język polski.

Powiedzieliśmy już o takich bonusach jak opcje binarne bez depozytu oraz zwiększenie pierwszego depozytu. Warto jest także wymienić możliwość używania kryptowalut do transakcji w serwisie, prowadzonym przez pośrednika. Kryptowaluty to jedna z najbardziej bezpiecznych form płatności, dostępna dzisiaj w Internecie. Jedną z najważniejszych zalet kryptowalut jest pełna anonimowość. Jeżeli będziesz wpłacał albo wypłacał środki za pomocą bitcoinów, nie będziesz musiał podawać żadnych danych osobistych podczas transakcji. Ponadto, wypłacając zarobione pieniądze w bitcoinach, faktycznie inwestujesz w tę walutę. A dla nikogo nie jest tajemnicą, że kurs bitcoina cały czas rośnie.

W sumie, jako bonus do handlu opcjami binarnymi, oferowany przez brokerów, można także wymienić możliwość wzięcia udziału w szkoleniach oraz dostęp do literatury specjalistycznej. Dobry pośrednik na pewno przygotował pomoc merytoryczną dla swoich klientów, która pomoże im w bardziej skutecznym handlu.

W tej części naszego artykułu „Opcje binarne: brokerze” zapoznałeś się z dodatkowymi atrakcjami, które przygotowali dla Ciebie niektórzy pośrednicy handlowi. W kolejnej części tego poradnika chcielibyśmy powiedzieć nieco więcej na temat kwestii, które musisz wziąć pod uwagę podczas wyboru swojego brokera.

  1. Opcje binarne: polski broker lub zagraniczny – jak wybrać pośrednika?

Odpowiadając na pytanie „Opcje binarne: polski broker lub zagraniczny – jak wybrać pośrednika?”, warto od razu powiedzieć o tym, że bonusy nie są najistotniejszą rzeczą w tej sprawie. Bez wątpienia, dobry bonus pomoże Ci w handlu. Jednak nie wolno kierować się tylko dodatkowymi usługami, które oferuje pośrednik. Istnieje cały zestaw warunków, który musi spełniać Twój broker, żebyś w ogóle zdecydował się na współprace z nim. O tym właśnie powiemy w tej części naszego poradnika „Opcje binarne: brokerzy”.

Pierwsze, od czego możesz zacząć, to przegląd forów, na których traderze wymieniają się własnymi opiniami na temat brokerów. Tu można znaleźć wiele ciekawych informacji, a przede wszystkim to, co będzie nas najbardziej interesowało. Oczywiście, chodzi o to, czy dany broker zawsze wypłaca zarobione przez Ciebie środki.

Nie mniej jednak należy być ostrożnym, czytając komentarze na tego typu forach. Niekiedy pośrednicy zamawiają pozytywne opinie od osób, profesjonalnie zajmujących się napisaniem tekstów. W takiej sytuacji pozytywne komentarze mogą nie odzwierciedlać prawdziwego stanu rzeczy. Możliwa jest i odwrotna sytuacja. Jak to często bywa w handlu na giełdzie, nawet za pomocą innych instrumentów, traderze nie zawsze podchodzą do tej działalności poważnie. Niektórzy po prostu liczą na swoją intuicję, która nie zawsze się sprawdza. W wyniku tego typu zachowania traderze przegrywają swoje środki, ale uważają, że to ich broker jest oszustem. Dlatego przejrzyj komentarze, ale nie traktuj ich jako stuprocentowej prawdy.

Na szczęście istnieje kilka cech solidnego brokera, które można z łatwością zweryfikować samodzielnie. Większość tych niezbędnych informacji znajdziesz na stronie serwisu wybranego pośrednika.

A więc chcesz handlować opcjami binarnymi? Polski broker, także, jak i broker zagraniczny, powinien posiadać licencję europejską. Posiadanie takiej licencji zagwarantuje Ci przede wszystkim bezpieczeństwo środków finansowych, które ulokujesz na swoim depozycie. Nawet jeżeli nie zamierzasz inwestować dużych pieniędzy, musisz mieć pewność, że w każdej chwili będziesz mógł otrzymać zainwestowaną kwotę z powrotem.

Jeszcze zanim będziesz sprawdzał możliwość otrzymania bonusu, należy zweryfikować, czy Twój broker oferuje demonstracyjną wersję platformy do handlu opcjami binarnymi. Brokerzy, którzy posiadają wśród swoich usług taki tryb działania platformy, ma od razu przewagę nad pośrednikami, którzy takiego trybu nie mają. Tak jest, ponieważ wersja demonstracyjna pozwoli Ci sprawdzić, w jaki sposób działa dana platforma bez konieczności zawierania prawdziwych umów. Ponadto, za pomocą takiej platformy będziesz mógł ćwiczyć zastosowanie wybranych strategii do handlu. Jak widzisz, wersja demonstracyjna to ogromna zaleta.

Odpowiadając na pytanie „Opcje binarne: polski broker lub zagraniczny – jak wybrać pośrednika?”, nie możemy zapomnieć o tym, że liczy się wysokość prowizji. Z reguły brokerzy, oferujące handel opcjami binarnymi zarabiają na prowizji. Bez wątpienia, dla Ciebie będzie korzystniej, jeżeli prowizja będzie jak najmniejsza.

Kolejna rzecz, którą musisz zrobić, to przeczytanie regulaminu działania Twojego brokera. Tu będziesz mógł dowiedzieć się na temat postępowania z danymi osobowymi, przechowywania środków na koncie, ewentualnego pobierania opłat. Ponadto, to właśnie w regulaminie można znaleźć najbardziej obszerne informacje, dotyczące bonusów. Nigdy nie sugeruj się tylko i wyłącznie reklamą akcji promocyjnych, zawsze sprawdzaj, co dokładnie jest napisane na ich temat w regulaminie serwisu.

Nie zapomnij także o tym, żeby zwrócić uwagę na obsługę klienta w danym serwisie brokerskim. Nawet jeżeli jesteś pewien swoich umiejętności i doświadczenia, zawsze mogą powstać pytania, dotyczące usług Twojego brokera. W takich sytuacjach dobrze jest wiedzieć, że istnieje kontakt z przedstawicielami danej firmy i oni mogą pomóc Ci w każdej chwili.

  1. Opcje binarne: najlepsi brokerzy – ustalenie rankingu

Powyżej opisaliśmy rzeczy, na które musisz uważać pod czas wyboru brokera do handlu opcjami binarnymi. Najlepsi brokerzy niekiedy trafiają do specjalnych rankingów, sporządzanych przez tematyczne strony internetowe. Jeżeli interesuje Cię, jakie kwestie są brane pod uwagę podczas tworzenia takich rankingów, przeczytaj tę część poradnika „Opcje binarne: najlepsi brokerzy – ustalenie rankingu”.

Specjalistów tej dziedziny interesują regulacje prawne, czyli posiadanie przez danego brokera wszystkich niezbędnych licencji i certyfikatów.

W rankingu, dotyczącym opcji binarnych i najlepszych brokerów, oferujących handel za pomocą tych instrumentów w Polsce, oczywiście liczy się możliwość pracy z platformą w języku polskim. Język polski także powinien być oferowany przez obsługę klienta.

Również pod uwagę jest brana wysokość prowizji, minimalny depozyt oraz płatność. Ponadto, w rankingu rolę odgrywają dostępne bonusy oferowany pakiet usług oraz opinie użytkowników.

Odpowiedzieliśmy na pytanie „Opcje binarne: najlepsi brokerzy – jak ustalany jest ranking?”. Teraz już jesteś w pełni gotowy do tego, żeby zrobić swój wybór pośrednika!

BitBay

BitBay - jedna z największych europejskich giełd kryptowalut została utworzona w 2014 roku. BitBay umożliwia handel 9 kryptowalutami w tym między innymi bitcoinem oraz ethereum.

Inwestuj w kryptowaluty
Ranking brokerów
IQ OptionIQ Optionotwórz konto
Admiral MarketsAdmiral Marketsotwórz konto
DukascopyDukascopyotwórz konto
BD SwissBD Swissotwórz konto
EtoroEtorootwórz konto
IQ Option

IQ Option to broker, który w tej chwili ma najwiecej do zaoferowania dla swoich inwestorów na rynku opcji binarnych, Forex oraz CFD. Darmowe konto demo, najnowocześniejszą platformę inwestycyjną, a także jeden z najniższych depozytów na rynku – 10$, to tylko niektóre z ogromnych zalet IQ Option.

otwórz darmowe konto
Admiral Markets

Admiral Markets to jeden z najlepszych brokerów na rynku. Do dyspozycji oddaje nam 5 różnych platform handlowych, 3 rodzaje rachunków inwestycyjnych, wąskie spready i niskie prowizje. Każdy inwestor otrzymuje łącznie ponad 120 instrumentach finansowych. Bezpieczeństwo depozytów gwarantuje licencja FCA oraz nieskazitelna opinia pośród inwestorów na całym świecie.

otwórz darmowe konto
Dukascopy

Dukascopy to jeden z najpopularniejszych brokerów ECN online na świecie. Broker ten świadczy swoje usługi dla klientów prywatnych jak i instytucjonalnych, Dukascopy jest regulowany przez wiele instytucji na całym świecie. Na tle konkurencji broker ten wyróżnia się swoją uczciowścią oraz tworzeniem korzystnych warunków dla swoich inwestorów przez najwyższy poziom wsparcia.

otwórz darmowe konto
Notowania rynkowe od TradingView