zmień język:
polski
Notowania od TradingView

Opcje binarne – czym są?

Opcje binarne – czym są i dlaczego warto?
Głównymi założeniami opcji binarnych jest prostota, znany od początku poziom ryzyka oraz możliwość zarabiania na wahaniach rynkowych.

Opcje binarne, znane także jako opcje cyfrowe lub opcje o ustalonym zwrocie są narzędziem inwestycyjnym, pozwalającym na inwestowanie w zmiany kursu aktywów. Opcje binarne mogą być stworzone w oparciu o praktycznie dowolny produkt finansowy.

Przede wszystkim, inwestowanie w opcje binarne nie wymaga przeznaczania cennego czasu na ciągłe śledzenie pozycji, wskazywania i ustawiania wielu skomplikowanych parametrów, analizowania spreadu i opłat, co jest codziennością inwestora z forexu. Jako inwestor opcji binarnych, możesz skupić się w całości na podejmowaniu decyzji, a w efekcie – cieszyć zyskami.

Inwestorzy mogą zarabiać pomimo chwiejnej sytuacji rynkowej. Co więcej, w wielu sytuacjach takie okoliczności mogą być przez nich wykorzystanie dla własnej korzyści. Jest to jeden z powodów, dla których opcje binarne przyciągają coraz szersze grono inwestorów.

Należy pamiętać, że inwestując w opcje binarne, zachowuje się najwyższy poziom kontroli swojego portfela inwestycyjnego, dzięki czemu można w pełni kontrolować również ewentualny stopień ryzyka, co z kolei daje inwestorowi możliwość osiągania większych sukcesów niż przy użyciu tradycyjnych metod inwestowania.

Wybuch popularności tej formy inwestowania przypisuje się między innymi niewielkiej ilości czasu koniecznej do osiągnięcia wysokich zysków. Inwestując w opcję binarną, inwestor zna potencjalny zysk jeszcze przed jej utworzeniem. Pozycja otwierana jest przy określonej cenie, a inwestor wskazuje czy cena ta zmieni się w górę (opcja HIGH) czy w dół (opcja LOW).

Gdy opcja wygasa, a kurs aktywa zmienił się we wskazanym kierunku, pozycja uznawana jest za in-the-money (zyskowną), a zysk trafia na konto inwestora. Jeśli natomiast kurs zmienił się w odwrotnym do wskazanego kierunku, uznawana jest za stratną, czyli out-of-the-money, a inwestor traci przeznaczoną na daną pozycję kwotę.

Istnieją tylko dwie możliwości, które inwestor może wybrać, dwa kierunki – stąd właśnie bierze się nazwa – opcje binarne.

Ranking brokerów
Admiral MarketsAdmiral Marketsotwórz konto
DukascopyDukascopyotwórz konto
IQ OptionIQ Optionotwórz konto
BD SwissBD Swissotwórz konto
EtoroEtorootwórz konto
Notowania rynkowe od TradingView
Poradnik
inwestora
pobierz
Kalendarz ekonomiczny od TradingView