zmień język:
polski
Notowania od TradingView

Opcje binarne: Poradnik początkującego tradera

Każdy początkujący trader, który chciałby zarobić, handlując na rynkach finansowych albo na giełdach, powinien spróbować opcje binarne. Poradnik ten opowie Ci o tym, na czym polega dany instrument finansowy, w jaki sposób można rozpocząć handel przy użyciu tego narzędzia, a także jakimi zaletami cechują się opcje binarne. Poradnik ten przygotowaliśmy z myślą o wszystkich traderach początkujących, którzy poszukują doskonałego instrumentu do handlu i chcą zyskać na rynku jak najwięcej. „Opcje binarne: Poradnik początkującego tradera” to artykuł informacyjny, którego dawno szukałeś. Jeżeli interesują Cię opcje binarne, poradnik ten będzie dla Ciebie prawdziwym przewodnikiem i pomocnikiem w handlu.

  1. Co to są opcje binarne i na czym one polegają?

Jeżeli interesuje Cię pytanie „Co to są opcje binarne?”, na samym początku musisz zrozumieć, że jest to pochodny instrument finansowy. Możliwe, że już wiesz o tym, że handel na rynku finansowym albo na giełdzie odbywa się za pomocą specjalnych narzędzi. Wśród najbardziej popularnych instrumentów znajdują się umowy CFD, bardzo typowe do rynku Forex, a także futeresy. Opcje binarne to właśnie jeden z takich instrumentów. Oczywiście, charakteryzuje się on swoimi własnymi cechami, które nie są typowe dla innych instrumentów.

Przede wszystkim należy wiedzieć o tym, że opcje binarne można zastosować w handlu rozmaitym towarem. Oznacza to, że nie jesteś ograniczony na przykład tylko do par walutowych, możesz także handlować akcjami, indeksami, obligacjami, surowcami i innym rodzajem towaru.

Kolejną bardzo istotną cechą, charakteryzującą opcje binarne, jest możliwość zarobku nawet na nieznaczących zmianach ceny wybranego towaru. Możesz wybrać odpowiednią umowę, gdy spodziewasz się wzrostu ceny tego towaru, i inną umowę, jeżeli zakładasz, że cena spadnie. Przy tym, nie będziesz musiał wskazywać, o ile zmieni się cena towaru. Ważne będzie tylko to, że dobrze określisz kierunek zmiany.

Gdy odpowiadamy na pytanie „Co to są opcje binarne i na czym one polegają?”, nie możemy nie powiedzieć o tym, że ten instrument finansowy pozwoli Ci zarobić w bardzo krótkim czasie. Na przykład, niektóre opcje binarne pokażą Ci wynik umowy już po jednej minucie od otwarcia pozycji!

Ponadto, jedną z najważniejszych zalet opcji binarnych jest możliwość oszacowania ryzyka jeszcze zanim otworzysz pozycję. Chodzi o to, że handlując opcjami binarnymi, wiesz od razu, ile możesz zarobić, a ile możesz stracić. Straty są zawsze ograniczone do wartości finansowej danej umowy. Natomiast Twoje zyski mogą wahać się od 80% aż do 800%, w zależności od instrumentu, który wybierzesz do handlu.

Poza tym nie wolno zapominać o tym, że opcje binarne są dostępne dla każdego inwestora. Nie ma znaczenia, jak dużo środków finansowych możesz przeznaczyć na handel. Opcje binarne nie wymagają od Ciebie lokowania jakiejś określonej minimalnej kwoty. Będziesz mógł wziąć udział w handlu, nawet jeżeli będziesz miał tylko parę złotych na koncie. A nawet taki depozyt może przynieść Ci zyski.

Teraz już wiesz, co to są opcje binarne. Jak widać, jest to jeden z najlepszych instrumentów finansowych do handlu, dostępny dzisiaj na rynku. Łączy on w sobie wszystkiej istotne dla tradera cechy – szybkie, duże zyski przy minimalnym ryzyku.

  1. Opcje binarne – jak zacząć handlować?

Bez wątpienia, poprzednia część naszego artykułu „Opcje binarne: Poradnik początkującego tradera” zachęcił Cię do wypróbowania jednego z najbardziej nowoczesnych instrumentów finansowych. Oczywiście, warto to zrobić, żeby przekonać się, jak działa to narzędzie, i zbudować własną strategię handlową jak najwcześniej. A żeby zacząć stosować do pracy opcje binarne, „Jak zacząć handlować?” będzie następnym pytaniem, na które postaramy się odpowiedzieć.

Pierwszym krokiem, który należy zrobić, jest wybór brokera. Oczywiście, Twój broker powinien oferować opcje binarne, żebyś mógł skorzystać z danego instrumentu handlowego. Podczas wyboru pośrednika należy zwrócić uwagę między innymi na depozyt minimalny, procent dochodowości oraz na regulację pracy brokera.

Po tym, jak Twój broker będzie już wybrany, a Ty dowiesz się wszystkich szczegółów współpracy z danym pośrednikiem, będziesz mógł zarejestrować się w jego serwisie. W tym celu będziesz musiał wprowadzić niektóre dane i potwierdzić rejestrację.

Teraz już możesz wejść na platformę swojego brokera. Zanim otworzysz swoją pozycję, będziesz musiał zastanowić się, z jakimi aktywami chcesz pracować. Na przykład, interesuje Cię handel surowcami. W takiej sytuacji możesz między innymi wybrać srebro. Kolejnym etapem jest oszacowanie, w jakim kierunku może zmienić się cena danego towaru.

Oczywiście, w tym momencie także będziesz musiał określić wartość swojej umowy. Na przykład, możesz zapłacić 50 złotych za otwarcie pozycji. Po ustaleniu wartości umowy będziesz musiał zastanowić się nad czasem prognozowania. Oznacza to wybór takiego przedziału czasowego, po skończeniu którego spodziewasz się określonej zmiany w kierunku ceny towaru. Najczęściej do handlu opcjami binarnymi stosowane są takie przedziały jak 1 minuta, 5 minut, 15 minut, 1 godzina albo 4 godziny. Mimo to będziesz miał także inne możliwości wyboru.

Ostatnim punktem instrukcji jest wybór odpowiedniego przycisku, CALL albo PUT. CALL oznacza, że spodziewasz się wzrostu ceny, wówczas gdy PUT należy wybrać, jeżeli myślisz, że cena obniży się. Jeszcze raz podkreślimy to, o czym już mówiliśmy w poprzedniej części artykułu „Opcje binarne: Poradnik początkującego tradera”. A mianowicie, nie będziesz musiał zgadywać ani określonej zmiany ilościowej ceny, ani nawet przedziału, w którym ta cena może się okazać po zmianie. Interesuje Cię tylko to, czy ona wzrośnie, czy spadnie.

Teraz pozostaje Ci tylko czekać na zakończenie umowy. Oczywiście, ten czas będzie zależał od tego, jaki przedział czasowy wybrałeś wcześniej. Jeżeli Twoja prognoza sprawdzi się, dana umowa przyniesie Ci zarobki.

  1. Opcje binarne – jak grać i zarabiać na handlu?

W poprzedniej części naszego poradnika rozpatrzyliśmy takie zagadnienie, jak „Opcje binarnejak zacząć handlować?”. Na pewno teraz chciałbyś wiedzieć, co Tobie może się przydać, żeby zacząć zarabiać na opcjach binarnych. Żebyś mógł skorzystać z takich ważnych informacji, stworzyliśmy część poradnika „Opcje binarne jak grać i zarabiać na handlu?”.

Jak już zrozumiałeś z poprzednich części artykułu, handel opcjami binarnymi jest bardzo prosty. Rzeczywiście, zyski otrzymasz już wtedy, gdy po prostu poprawnie wskażesz zmianę kierunku ceny wybranego towaru. Jak widać, jest to bardzo proste wymaganie. Dlatego właściwie możesz handlować opcjami binarnymi bez jakiegoś specjalnego przygotowania.

Warto jednak powiedzieć, że niektórzy traderze mylnie traktują handel opcjami binarnymi jako grę hazardową. Otwierając pozycje, liczą oni wyłącznie na własną intuicję. Takie podejście może owszem mieć pozytywne wyniki, ale, jak łatwo można domyślić się, raczej nie będą one systematyczne. A Ciebie, jako poważnego tradera, na pewno interesują powtarzające się dobre wyniki w handlu. A więc, jeżeli chcesz zarabiać na opcjach binarnych, jak grać na giełdzie?

Do profesjonalnego handlu opcjami binarnymi trzeba podejść nieco poważniej niż do gry. Przede wszystkim, warto zastanowić się, jakimi aktywami chciałbyś handlować, i bardziej skupić się na badaniu ich dynamiki cenowej. Oczywiście, nie warto wybierać tylko jeden jedyny towar, ponieważ we wszystkich inwestycjach powinna być zastosowana reguła dywersyfikacji, czyli lokowania pieniędzy w różnych aktywach. Nie warto jednak próbować handlować wszystkimi dostępnymi towarami u Twojego brokera naraz. W taki sposób będzie Ci bardzo ciężko przygotować się do handlu.

Wybierz kilka aktywów i postaraj się zebrać najważniejsze informacje na ich temat. Popatrz, jakie bodźce mogą wpływać na kształtowanie ich ceny. Nie zapominaj o analizie technicznej, korzystaj z różnych wykresów, które dostępne są w Internecie. Ponadto, przeglądaj wiadomości ekonomiczne, zwracając uwagę właśnie na dane o wybranych przez Ciebie aktywach.

Pamiętaj, nawet minimalne przygotowanie merytoryczne pozwoli Ci znacznie zwiększyć swoje szanse na generowanie zysków. A na pewno chciałbyś handlować po to, żeby mieć stabilny i wysoki dochód.

  1. Handel opcjami binarnymi a psychologia tradera

W poprzedniej części poradnika rozpatrzyliśmy rolę analizy dynamiki cen aktywów na rynku, gdzie instrumentem handlu są opcje binarne. Jak grać na takim rynku na pewno już wiesz. Została jednak jeszcze jedna bardzo ważna kwestia, a mianowicie, Twoje podejście psychologiczne.

Już mówiliśmy o tym, że handel opcjami binarnymi przez swoją prostotę niekiedy jest mylony z grą hazardową. Powiedzieliśmy również o tym, że jeżeli właśnie w taki sposób będzie traktował dane zajęcie, to najprawdopodobniej nie będziesz mógł liczyć na stabilny dochód. Stabilny dochód wymaga jednak bardziej kompleksowego podejścia do handlu. Dotyczy to nie tylko nauki, ale Twojego podejścia psychologicznego.

Jako trader, który wybrał handel opcjami binarnymi, musisz nauczyć się zachowywać zimną krew w różnych sytuacjach. Kiedy kilka pozycji z kolei nie są skuteczne, nie możesz dać wolności swoim emocjom, grając cały czas do tej pory, aż nie zarobisz. Wówczas lepiej ochłonąć i przystąpić do handlu opcjami binarnymi na kolejny dzień. Nawet jeżeli w końcu uda się Tobie zarobić, przed tym możesz dużo stracić.

Tak samo, musisz kontrolować swoje emocje, gdy masz prawdziwą falę sukcesu. Handluj w taki sposób, żeby nie popełnić przez swoje pozytywne emocje i pewność siebie błędu, który zabierze Ci cały dotychczasowy dochód.

Pamiętaj, dyscyplina w handlu i wewnętrzny spokój to składniki Twojego sukcesu!

BitBay

BitBay - jedna z największych europejskich giełd kryptowalut została utworzona w 2014 roku. BitBay umożliwia handel 9 kryptowalutami w tym między innymi bitcoinem oraz ethereum.

Inwestuj w kryptowaluty
Ranking brokerów
IQ OptionIQ Optionotwórz konto
Admiral MarketsAdmiral Marketsotwórz konto
DukascopyDukascopyotwórz konto
BD SwissBD Swissotwórz konto
EtoroEtorootwórz konto
IQ Option

IQ Option to broker, który w tej chwili ma najwiecej do zaoferowania dla swoich inwestorów na rynku opcji binarnych, Forex oraz CFD. Darmowe konto demo, najnowocześniejszą platformę inwestycyjną, a także jeden z najniższych depozytów na rynku – 10$, to tylko niektóre z ogromnych zalet IQ Option.

otwórz darmowe konto
Admiral Markets

Admiral Markets to jeden z najlepszych brokerów na rynku. Do dyspozycji oddaje nam 5 różnych platform handlowych, 3 rodzaje rachunków inwestycyjnych, wąskie spready i niskie prowizje. Każdy inwestor otrzymuje łącznie ponad 120 instrumentach finansowych. Bezpieczeństwo depozytów gwarantuje licencja FCA oraz nieskazitelna opinia pośród inwestorów na całym świecie.

otwórz darmowe konto
Dukascopy

Dukascopy to jeden z najpopularniejszych brokerów ECN online na świecie. Broker ten świadczy swoje usługi dla klientów prywatnych jak i instytucjonalnych, Dukascopy jest regulowany przez wiele instytucji na całym świecie. Na tle konkurencji broker ten wyróżnia się swoją uczciowścią oraz tworzeniem korzystnych warunków dla swoich inwestorów przez najwyższy poziom wsparcia.

otwórz darmowe konto
Notowania rynkowe od TradingView