zmień język:
polski
Notowania od TradingView

Opcje binarne: strategie

Każdy początkujący trader, który chce wkroczyć na rynek i handlować bezpiecznie, powinien sprawdzić możliwości, oferowane przez opcje binarne. Strategie do handlu za pomocą tego instrumentu finansowego pomogą Ci uzyskać jak najlepsze wyniki. Na szczęście, eksperci rynku opracowali bardzo dużo systemów, które pozwolą Ci w sposób skuteczny wykorzystywać opcje binarne. Strategie, dotyczące narzędzia opcji binarnych, mają kilka poziomów trudności. Dlatego z łatwością, nawet bez doświadczenia w handlu, będziesz mógł stosować opcje binarne. Strategie także różnią się czasem realizacji umowy, a także tym, jak dużo środków finansowych będziesz chciał przeznaczyć na otwarcie określonej pozycji. Ponadto, można znaleźć specjalne metody handlu do określonych rodzajów aktywów. Dowiedz się więcej na ten temat po przeczytaniu naszego artykułu „Opcje binarne: strategie”!

  1. Strategie: binarne opcje – podejście systemowe

Jeżeli interesujesz się handlem opcjami binarnymi, na pewno nieraz spotkałeś się z informacjami o tym, że jest to bardzo prosty instrument finansowy. Ponadto, wiele reklam twierdzi, że opcje binarne można stosować, nawet jeżeli nie masz żadnej wiedzy ekonomicznej, ani doświadczenia w pracy na giełdzie. Po co w takim przypadku istnieją strategie, jeżeli opcje binarne są tak proste?

Opcje binarne rzeczywiście są bardzo wygodnym i zrozumiałym narzędziem do handlu. W sumie można stwierdzić, że jest to jedne z najlepszych narzędzi. Nie mniej jednak niektórzy traderze mylnie odbierają handel opcjami binarnymi jako grę hazardową. Faktycznie, jeżeli zaczniesz działać na rynku bez żadnego przygotowania, będziesz mógł zarobić, przecież opcje binarne skonstruowane są w taki sposób, że musisz odgadnąć tylko kierunek zmian cenowych.

W praktyce jednak istnieje spora różnica pomiędzy zwykłym zgadywaniem a prognozowaniem, opartym na pewnych informacjach. Bez wątpienia, ta druga metoda handlu opcjami binarnymi, jest bardziej skuteczna. Dlatego między innymi pozwoliliśmy sobie nazwać tę część artykułu „Strategie: binarne opcje – podejście systemowe”, ponieważ takie traktowanie handlu jest rzeczywiście bardziej profesjonalne.

Żeby wiedzieć, w jaki sposób wykorzystać określony instrument, a także informacje ekonomiczne z rynku, warto sprawdzić specjalne strategie. Opcje binarne przyniosą Ci o wiele więcej korzyści, jeżeli będziesz traktował handel właśnie w taki sposób.

  1. W jaki sposób należy wybierać strategie na opcje binarne?

Jeżeli przejrzysz się informacjom, podanym w Internecie albo w literaturze specjalistycznej, możesz zauważyć, że istnieje bardzo dużo strategii na opcje binarne. Dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że trader początkujący może mieć trudności nie tylko z zastosowaniem określonego systemu handlowego, a w ogóle z dokonaniem poprawnego wyboru. Żeby trochę ułatwić wybór, stworzyliśmy właśnie tę część artykułu „Opcje binarne: strategie”.

Pierwsza rzecz, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że część strategii do handlu opcjami binarnymi została przyjęta z Forex-a. Oznacza to, że jeżeli już miałeś do czynienia z handlem na rynku finansowym, możesz spróbować wykorzystać te same strategie do handlu opcjami binarnymi. Jednak zanim zdecydujesz się na to, sprawdź dokładnie, jak znana Tobie strategia wygląda w przypadku innego instrumentu finansowego, ponieważ bardzo możliwe jest, że będzie ona nieco zmodyfikowana.

Kolejna rzecz, o której musisz pamiętać, to różnice w strategiach, które wynikają ze stopnia zaawansowania. O tym już wspomnieliśmy na samym początku artykułu „Opcje binarne: strategie”. Warto to jednak podkreślić jeszcze raz. Nie wybieraj od razu za skomplikowane strategie, które obiecują większe zyski.

Jeżeli dopiero otwierasz swoje pierwsze pozycje za pomocą opcji binarnych, niekoniecznie będziesz umiał poradzić sobie z najtrudniejszymi strategiami, nie mając odpowiedniego doświadczenia. Najprostsze strategie na opcje binarne także potrafią przynieść Ci bardzo atrakcyjne zyski, a ponadto, uchronią one Ciebie przed niepotrzebnym ryzykiem. Natomiast, gdy już poczujesz się pewniej na rynku, możesz skorzystać z bardziej zaawansowanych systemów handlowych.

Także należy zwrócić uwagę na to, że w większości źródeł jednym z podstawowych podziałów strategii jest kryterium czasowe. Najkrótszymi strategiami z reguły są 60-sekundowe strategie na opcje binarne, natomiast najdłuższymi są systemy jednogodzinowe. Ponadto jest bardzo dużo strategii przejściowych, na przykład na 5 minut, 15 minut lub na 30 minut.

W dalszej części naszego artykułu zapraszamy Cię do zapoznania się z niektórymi najbardziej popularnymi strategiami, które na pewno pomogą Ci w handlu!

  1. Opcje binarne: strategia 60 sekund SuperSignal – najlepsza strategia jednominutowa

Jak już mówiliśmy, przy wyborze określonego odcinku czasowego, możesz spotkać od razu kilka strategii, które odpowiadają temu kryterium. Dlatego należy podkreślić, że SuperSingla, jeżeli chodzi o opcje binarne, to strategia 60 sekund, która jest tylko jedną z całej grupy strategii jednominutowych. Nie mniej jednak uważana ona jest za jedna z najlepszych. Dlatego właśnie poświęciliśmy jej cały dział danego poradnika pod tytułem „Opcje binarne: strategia 60 sekund SuperSignal – najlepsza strategia jednominutowa”.

Strategia SuperSignal pozwala uzyskać dobre zyski pod warunkiem, iż będziesz wykorzystywał wszystkie dostępne wskaźniki, a także nie będziesz ignorował zasad zarządzania kapitałem. Przy tym musisz zachować pewną ostrożność i uważać na fałszywe sygnały, które mogą pojawiać się od czasu do czasu.

W strategii będziesz musiał użyć czterech wskaźników, które należy dodać na platformę handlową. Tymi wskaźnikami są 3c_JRSX_H, Super-signal-channel_alert, x3 semafor oraz demark trendline.

A teraz zwróć uwagę na, to kiedy będziesz musiał dokonać transakcji. Jeżeli chcesz pracować z opcją kupna CALL, pilnuj momentu, w którym pojawi się strzałka w kółku (ona będzie oznaczała wzrostowy SuperSignal). Wskaźnik RSX potwierdzi zakup. Do tego możesz skorzystać z martyngału. Natomiast gdybyś chciał skorzystać z opcji PUT, musisz czekać, aż pojawi się spadkowy SuperSignal. On także będzie wyglądał jako strzałka w kółku. Jak i w poprzednim przypadku, zakup będzie potwierdzony za pomocą wskaźniku RSX. Tu także możesz skorzystać z martyngału.

Jeżeli jednak będziesz uważał, że dana strategia nie sprawdziła się w Twojej pracy, możesz skorzystać innych systemów jednominutowych. Na przykład, do handlu opcjami binarnymi istnieje strategia 60 sekund pod nazwą GOD. Ta strategia jest bardzo dochodowa, a do handlu wykorzystuje tylko trzy wskaźniki, które są dosyć dokładne.

  1. Opcje binarne: strategie 5 minut dla początkujących traderów

Tak, jak było to w przypadku strategii 60 sekund do handlu opcjami binarnymi, strategii 5 minut także jest wiele. Na przykład, strategie, które można zastosować do takiego przedziału czasowego, to BERSI, Doubles oraz BOKAY. W tej części poradnika pod tytułem „Opcje binarne: strategie 5 minut dla początkujących traderów”, przejrzymy się bliżej strategii BOKAY. Taki wybór strategii nie jest przypadkowy. Jeżeli zainteresuje Cię handel z BOKAY, będziesz mógł stosować tę strategię także do handlu na wykresach piętnastominutowych albo do opcji binarnych o czasie ekspiracji, wynoszącym 15 minut.

Do zastosowania danej strategii będziesz musiał skorzystać z zestawu wskaźników, które są dostępne za darmo w Internecie. Po ustawieniu wykresu i wskaźników należy zaczekać na odpowiedni moment do dokonania transakcji. Jeżeli chcesz kupić opcję CALL, należy poczekać na sytuację, w której cena Twoich aktywów będziesz znajdowała się w niższym kanale. Przy tym, wskaźnik stochastyczny powinien zmierzać ku górze. Jako sygnał do kupna opcji potraktuj czerwoną strzałkę, która będzie zmierzać ku dołowi.

Jeżeli jednak będziesz chciał nabyć opcję PUT, zaczekaj, aż cena aktywów trafi do górnego kanału, natomiast wskaźnik stochastyczny będzie zmierzał ku dołowi. Tu także sygnałem do zawarcia transakcji będzie czerwona strzałka, lecz w tym przypadku będzie ona zmierzać ku dołowi.

  1. Opcje binarne: strategie 15 min, które przyniosą Ci najwiekszy dochód

W poprzedniej części poradnika „Opcje binarne: strategie 5 minut dla początkujących traderów” rozpatrzyliśmy strategię BOKAY, która, jak powiedzieliśmy, może być zastosowana także w przedziale czasowym o długości 15 minut. Oczywiście, jeżeli naprawdę interesują Cię opcje binarne, inne strategie 15 minut także mogą się sprawdzić w Twoim handlu.

Strategii piętnastominutowych jest dosyć dużo. Wśród wspomnianych wcześniej strategii nie tylko system BOKAY może być zastosowany do handlu, ale także Doubles i BERSI. Ponadto, warto wymienić takie strategie jak EMA Rainbow oraz Nithoos. W części „Opcje binarne: strategie 15 min, które przyniosą Ci największy dochód” chcemy zaproponować strategię EMA Rainbow, ponieważ wykorzystuje ona tylko jeden wskaźnik.

Jako wskaźnik tu działa średnia krocząca, a dokładnie, do strategii służą trzy wykładnicze średnie kroczące. Wykładnicze te ustawia się na 6, 14 i 24 różnych barw. W taki sposób można łatwo określić trend. Jako ramę czasową musisz zastosować M5 i wybrać 15-minutowe transakcje.

Opcję CALL należy kupić w następujących warunkach. Złota średnia krocząca powinna znajdować się na dole, wówczas gdy niebieska powinna być na górze. Natomiast cena Twoich aktywów powinna zbliżyć się do fioletowej średniej z góry. Jeżeli cena przetnie tę średnią, a jedna z dwóch świec, znajdujących się po niej, zacznie rosnąć, przechodząc nad średnią, możesz dokonać transakcji.

Opcję PUT należy nabyć w sytuacji przeciwnej, czyli wtedy, gdy cena przejdzie pod fioletową średnią kroczącą, a jedna ze świec będzie opadać. Oczywiście, w tej sytuacji niebieska średnia będzie znajdowała się na dole, a złota na górze.

BitBay

BitBay - jedna z największych europejskich giełd kryptowalut została utworzona w 2014 roku. BitBay umożliwia handel 9 kryptowalutami w tym między innymi bitcoinem oraz ethereum.

Inwestuj w kryptowaluty
Ranking brokerów
IQ OptionIQ Optionotwórz konto
Admiral MarketsAdmiral Marketsotwórz konto
DukascopyDukascopyotwórz konto
BD SwissBD Swissotwórz konto
EtoroEtorootwórz konto
IQ Option

IQ Option to broker, który w tej chwili ma najwiecej do zaoferowania dla swoich inwestorów na rynku opcji binarnych, Forex oraz CFD. Darmowe konto demo, najnowocześniejszą platformę inwestycyjną, a także jeden z najniższych depozytów na rynku – 10$, to tylko niektóre z ogromnych zalet IQ Option.

otwórz darmowe konto
Admiral Markets

Admiral Markets to jeden z najlepszych brokerów na rynku. Do dyspozycji oddaje nam 5 różnych platform handlowych, 3 rodzaje rachunków inwestycyjnych, wąskie spready i niskie prowizje. Każdy inwestor otrzymuje łącznie ponad 120 instrumentach finansowych. Bezpieczeństwo depozytów gwarantuje licencja FCA oraz nieskazitelna opinia pośród inwestorów na całym świecie.

otwórz darmowe konto
Dukascopy

Dukascopy to jeden z najpopularniejszych brokerów ECN online na świecie. Broker ten świadczy swoje usługi dla klientów prywatnych jak i instytucjonalnych, Dukascopy jest regulowany przez wiele instytucji na całym świecie. Na tle konkurencji broker ten wyróżnia się swoją uczciowścią oraz tworzeniem korzystnych warunków dla swoich inwestorów przez najwyższy poziom wsparcia.

otwórz darmowe konto
Notowania rynkowe od TradingView