zmień język:
polski
Notowania od TradingView

Oświadczenie BOJ – stopy procentowe Japonii bez zmian

Czerwiec 15, 2018

Dzisiaj w nocy miało miejsce BOJ – Oświadczenie decyzji w sprawie polityki pieniężnej Banku Japonii

Postanowieniem Banku Japonii stopy procentowe nie zostały zmienione i zgodnie z prognozą pozostają niezmiennie na  ujemnym poziomie  – 0,1%

Bank Japonii wprowadził ujemną stopę procentową w styczniu 2016.

Japonia jest czwartym na świecie krajem który wprowadził ujemne stopy procentowe. Wcześniej na podobne posunięcie zdecydowały się Szwecja, Dania oraz Szwajcaria.

Celem takiego działania jest uzyskanie większej inflacji, w możliwie jak najkrótszym czasie. Ujemne stopy procentowe mają być „batem” dla banków komercyjnych do rozkręcenia akcji kredytowych dla gospodarki Japonii, celem pobudzenia inflacji i wzrostu gospodarczego.

W styczniu tego Roku Japoński bank centralny prognozował inflację na poziomie 1,4%. Wynik ten udało się osiągnąć w styczniu oraz przekroczyć (1,5%) w lutym. Kolejne miesiące natomiast nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, związku z czym po posiedzeniu Bank obniżył oczekiwania inflacyjne, docelowo jednak oczekują inflacji na poziomie 2%.

 

Niebawem ma się odbyć konferencja, być może na niej dowiemy się czegoś więcej.

BitBay

BitBay - jedna z największych europejskich giełd kryptowalut została utworzona w 2014 roku. BitBay umożliwia handel 9 kryptowalutami w tym między innymi bitcoinem oraz ethereum.

Inwestuj w kryptowaluty
Ranking brokerów
IQ OptionIQ Optionotwórz konto
Admiral MarketsAdmiral Marketsotwórz konto
DukascopyDukascopyotwórz konto
BD SwissBD Swissotwórz konto
EtoroEtorootwórz konto
IQ Option

IQ Option to broker, który w tej chwili ma najwiecej do zaoferowania dla swoich inwestorów na rynku opcji binarnych, Forex oraz CFD. Darmowe konto demo, najnowocześniejszą platformę inwestycyjną, a także jeden z najniższych depozytów na rynku – 10$, to tylko niektóre z ogromnych zalet IQ Option.

otwórz darmowe konto
Admiral Markets

Admiral Markets to jeden z najlepszych brokerów na rynku. Do dyspozycji oddaje nam 5 różnych platform handlowych, 3 rodzaje rachunków inwestycyjnych, wąskie spready i niskie prowizje. Każdy inwestor otrzymuje łącznie ponad 120 instrumentach finansowych. Bezpieczeństwo depozytów gwarantuje licencja FCA oraz nieskazitelna opinia pośród inwestorów na całym świecie.

otwórz darmowe konto
Dukascopy

Dukascopy to jeden z najpopularniejszych brokerów ECN online na świecie. Broker ten świadczy swoje usługi dla klientów prywatnych jak i instytucjonalnych, Dukascopy jest regulowany przez wiele instytucji na całym świecie. Na tle konkurencji broker ten wyróżnia się swoją uczciowścią oraz tworzeniem korzystnych warunków dla swoich inwestorów przez najwyższy poziom wsparcia.

otwórz darmowe konto
Notowania rynkowe od TradingView