zmień język:
polski
Notowania od TradingView

Podsumowanie piątkowej sesji

Czerwiec 15, 2018

Zgodnie  przewidywaniami piątkowa sesja przebiegła bez większych emocji, no co bezpośredni wpływ miała niewielka ilość istotnych publikacji makroekonomicznych.

Podczas sesji azjatyckiej byliśmy świadkami decyzji monetarnej Banku Japonii. Zgodnie z przewidywaniami analityków, stopy procentowe pozostały na niezmiennym ujemnym  od 2000 roku poziomie -0.1%. Bank w swoim oświadczeniu zadeklarował skup aktywów na dotychczasowym poziomie, czyli około 80 bln jenów japońskich rocznie.

 

Sesja europejska przyniosła jedynie jedną istotną publikację – inflację konsumencką w strefie euro. Według Eurostatu, zgodnie z przewidywaniami ceny towarów oraz usług konsumpcyjnych w maju wzrosły o 0,5% w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Inflacja w strefie euro w maju pozycjonowała się na poziomie 1,9% ,w stosunku do kwietniowego  odczytu na poziomie 1,3% wskazuje na jej wzrost.

 

Piątkowe popołudnie to także publikacje ze Stanów Zjednoczonych: produkcja przemysłowa za maj – publikowany  wynik uplasował się na poziomie -0,1, w stosunku do oczekiwanych  0,2%  oraz kwietniowej publikacji na poziomie 0,9%.

Godzina 16:00  przyniosła ostatnią istotną publikację piątkowej sesji, był to ostateczny odczyt indeksu Uniwersytetu Michigan z miesiąca bieżącego. Przed dzisiejszą publikacją analitycy zakładali wzrost wskaźnika do poziomu 98,5 z poprzedniego 98,0. Jak się jednak okazało wskaźnik osiągną najlepszą wartość od marca tego roku i uzyskano wynik na poziomie 99,3. Jak pokazuje publikacja potencjał nabywczy amerykanów jest znacznie lepszy niż prognozowano.

BitBay

BitBay - jedna z największych europejskich giełd kryptowalut została utworzona w 2014 roku. BitBay umożliwia handel 9 kryptowalutami w tym między innymi bitcoinem oraz ethereum.

Inwestuj w kryptowaluty
Ranking brokerów
IQ OptionIQ Optionotwórz konto
Admiral MarketsAdmiral Marketsotwórz konto
DukascopyDukascopyotwórz konto
BD SwissBD Swissotwórz konto
EtoroEtorootwórz konto
IQ Option

IQ Option to broker, który w tej chwili ma najwiecej do zaoferowania dla swoich inwestorów na rynku opcji binarnych, Forex oraz CFD. Darmowe konto demo, najnowocześniejszą platformę inwestycyjną, a także jeden z najniższych depozytów na rynku – 10$, to tylko niektóre z ogromnych zalet IQ Option.

otwórz darmowe konto
Admiral Markets

Admiral Markets to jeden z najlepszych brokerów na rynku. Do dyspozycji oddaje nam 5 różnych platform handlowych, 3 rodzaje rachunków inwestycyjnych, wąskie spready i niskie prowizje. Każdy inwestor otrzymuje łącznie ponad 120 instrumentach finansowych. Bezpieczeństwo depozytów gwarantuje licencja FCA oraz nieskazitelna opinia pośród inwestorów na całym świecie.

otwórz darmowe konto
Dukascopy

Dukascopy to jeden z najpopularniejszych brokerów ECN online na świecie. Broker ten świadczy swoje usługi dla klientów prywatnych jak i instytucjonalnych, Dukascopy jest regulowany przez wiele instytucji na całym świecie. Na tle konkurencji broker ten wyróżnia się swoją uczciowścią oraz tworzeniem korzystnych warunków dla swoich inwestorów przez najwyższy poziom wsparcia.

otwórz darmowe konto
Notowania rynkowe od TradingView