zmień język:
polski
Notowania od TradingView

Podsumowanie tygodnia. BTC, ETH, XRP, IOTA

Czerwiec 16, 2018

Od czasu zeszło tygodniowej awarii,  która została natychmiast wyeliminowana kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o  kilkadziesiąt miliardów dolarów,  rynek próbuje się wciąż ustabilizować. Na chwilę obecną kapitalizacja rynkowa jest o  45 miliardów niższa niż w ostatnią sobotę, zanim doszło do krachu.

BTC i ETH

Tendencja spadkowa ostatnich kilku dni jednak mimo dużego minusu, najwyraźniej zatrzymała się na chwilę, a wiele kryptowalut utrzymuje jednostajny kurs . Wiadomość, że Bitcoin i Ethereum nie są papierami wartościowymi, wywołała ku zdziwieniu krótkotrwały wzrost.

Tymczasem odwieczna dyskusja na temat klasyfikacji kryptowalut jako zabezpieczenia w postaci statusu papierów wartościowych wydaje się na razie zakończona w przypadku Bitcoina i Ethereum. Jak już wcześniej informowano, William Hinman, dyrektor Departamentu Finansów Korporacyjnych w SEC, stwierdził, że wszystkie transakcje sieciowe Ethereum nie są uważane za transakcje papierami wartościowymi .

Od tego czasu cena bitcoina utrzymuje niemal, że jednostajny kurs wzrostowy, który w ciągu ostatnich 24 godzin urósł o 1,49 %i tym samym osiągnął kurs 5 588,83 USD. Cena Ethereum wzrosła do 507,29 $, co stanowi wzrost o + 6,03 %.

Ripple

Dość wysokie oczekiwania były wobec waluty cyfrowej Ripple.  Jednak David Schwartz oświadczył, że opinie banków na temat korzystania z  przygotowanego oprogramowania XRP Ripple są raczej niekorzystne dla projektu. Schwartz widzi przyczynę tego stanu w wciąż niewystarczającej skalowalności Ripple Blockchain. Ponadto tylko niewielka część używa tokenu XRP i rozproszonych rejestrów, warto przypomnieć, że większość banków i instytucji bardziej ukierunkowała się w projekt xCurrent.

Cena XRP przesuwa się jednostajnie w bok na wykresie i wynosi 0,55 USD . Prognozuje się, że może wzrosnąć o + 0,57 procent na wzgląd utrzymywanego zainteresowania innych inwestorów.

IOTA

Niedawno ukazały się nowe szczegóły dotyczące Qubic, które obiecują duży potencjał dla projektu, w związku ze zbliżającą się współpracą IOTA i UNOPS (Biura Obsługi Projektów Organizacji Narodów Zjednoczonych). Odbył się tam pierwszy wywiad z Yoshiyuki Yamamoto, który jest doradcą w zakresie technologii  blockchain w UNOPS.

Yamamoto widzi wielką szansę dla obu stron w celu opracowania nowych technologii i aplikacji, które w przyszłości byłyby usługami użytku codziennego. Niestety nie ujawnił dokładnego horyzontu czasowego ani miejsca, które szczegółowo wyjaśni dalsze kroki.

Cena IOTA, zgodnie z obecnym trendem rynkowym, zalicza niewielki wzrost o + 0,91 procent do 1,28 USD. I wszystko zapowiada, że utrzyma tendecję wzrostową. W zestawieniu 10 najbardziej obiecujących kryptowalut na świecie, IOTA pozostaje na 9 miejscu przed TRON z kapitalizacją rynkową w wysokości 3,5 miliarda USD.

 

BitBay

BitBay - jedna z największych europejskich giełd kryptowalut została utworzona w 2014 roku. BitBay umożliwia handel 9 kryptowalutami w tym między innymi bitcoinem oraz ethereum.

Inwestuj w kryptowaluty
Ranking brokerów
IQ OptionIQ Optionotwórz konto
Admiral MarketsAdmiral Marketsotwórz konto
DukascopyDukascopyotwórz konto
BD SwissBD Swissotwórz konto
EtoroEtorootwórz konto
IQ Option

IQ Option to broker, który w tej chwili ma najwiecej do zaoferowania dla swoich inwestorów na rynku opcji binarnych, Forex oraz CFD. Darmowe konto demo, najnowocześniejszą platformę inwestycyjną, a także jeden z najniższych depozytów na rynku – 10$, to tylko niektóre z ogromnych zalet IQ Option.

otwórz darmowe konto
Admiral Markets

Admiral Markets to jeden z najlepszych brokerów na rynku. Do dyspozycji oddaje nam 5 różnych platform handlowych, 3 rodzaje rachunków inwestycyjnych, wąskie spready i niskie prowizje. Każdy inwestor otrzymuje łącznie ponad 120 instrumentach finansowych. Bezpieczeństwo depozytów gwarantuje licencja FCA oraz nieskazitelna opinia pośród inwestorów na całym świecie.

otwórz darmowe konto
Dukascopy

Dukascopy to jeden z najpopularniejszych brokerów ECN online na świecie. Broker ten świadczy swoje usługi dla klientów prywatnych jak i instytucjonalnych, Dukascopy jest regulowany przez wiele instytucji na całym świecie. Na tle konkurencji broker ten wyróżnia się swoją uczciowścią oraz tworzeniem korzystnych warunków dla swoich inwestorów przez najwyższy poziom wsparcia.

otwórz darmowe konto
Notowania rynkowe od TradingView