zmień język:
polski
Notowania od TradingView

Prawdopodobny scenariusz wzrostów USD

Czerwiec 8, 2018

Według agencji Bloomberg możemy spodziewać się wzrostów USD.

W ostatnich ośmiu tygodniach dolar wciąż notuje zwyżki względem Euro (5,2%)

W związku z umacnianiem się Amerykańskiej waluty poprawia się nastawienie inwestorów spekulujących do dolara. Inwestorzy spekulując na wzrost USD doprowadzili po raz pierwszy w tym roku do sytuacji gdzie ilość pozycji spekulujących na wzrost dolara jest bardzo blisko od wyjścia powyżej ilości krótkich – na podstawie danych CFTC.

Oprócz inwestorów wzrostów notowań USD spodziewają się również banki:

Szef strategi walutowej HSBC argumentuje kontynuację wzrostów ze względu na coraz bardziej widoczną rozbieżność polityki FEDu oraz ECB. Pomimo, iż ECB deklaruje zakończenie programu skupu aktywów to najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu FED zdecyduje o kolejnej w tym roku podwyżce stóp procentowych. Jeśli ten scenariusz okaże się prawdziwy będzie to sprzyjać dalszym wzrostom Amerykańskiej Waluty.

Dyrektor ds. analiz walutowych Deutsche Banku argumentuje dalsze zwyżki dolara utrzymującym się w Europie ryzykiem politycznym, wpływającym bezpośrednio na koniunkturę gospodarczą. W maju PMI dla USA znalazł się najwyżej od 3 lat podczas gdy analogiczny wskaźnik dla europejskiej waluty zszedł najniżej od półtora roku

Natomiast strateg walutowy banku Wells Fago wskazuje na napięcia handlowe które mają być czynnikiem dla dalszego umacniania USD.

 

Ranking brokerów
Admiral MarketsAdmiral Marketsotwórz konto
DukascopyDukascopyotwórz konto
IQ OptionIQ Optionotwórz konto
BD SwissBD Swissotwórz konto
EtoroEtorootwórz konto
Notowania rynkowe od TradingView
Poradnik
inwestora
pobierz
Kalendarz ekonomiczny od TradingView