zmień język:
polski
Notowania od TradingView

Prawdopodobny scenariusz wzrostów USD

Czerwiec 8, 2018

Według agencji Bloomberg możemy spodziewać się wzrostów USD.

W ostatnich ośmiu tygodniach dolar wciąż notuje zwyżki względem Euro (5,2%)

W związku z umacnianiem się Amerykańskiej waluty poprawia się nastawienie inwestorów spekulujących do dolara. Inwestorzy spekulując na wzrost USD doprowadzili po raz pierwszy w tym roku do sytuacji gdzie ilość pozycji spekulujących na wzrost dolara jest bardzo blisko od wyjścia powyżej ilości krótkich – na podstawie danych CFTC.

Oprócz inwestorów wzrostów notowań USD spodziewają się również banki:

Szef strategi walutowej HSBC argumentuje kontynuację wzrostów ze względu na coraz bardziej widoczną rozbieżność polityki FEDu oraz ECB. Pomimo, iż ECB deklaruje zakończenie programu skupu aktywów to najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu FED zdecyduje o kolejnej w tym roku podwyżce stóp procentowych. Jeśli ten scenariusz okaże się prawdziwy będzie to sprzyjać dalszym wzrostom Amerykańskiej Waluty.

Dyrektor ds. analiz walutowych Deutsche Banku argumentuje dalsze zwyżki dolara utrzymującym się w Europie ryzykiem politycznym, wpływającym bezpośrednio na koniunkturę gospodarczą. W maju PMI dla USA znalazł się najwyżej od 3 lat podczas gdy analogiczny wskaźnik dla europejskiej waluty zszedł najniżej od półtora roku

Natomiast strateg walutowy banku Wells Fago wskazuje na napięcia handlowe które mają być czynnikiem dla dalszego umacniania USD.

 

BitBay

BitBay - jedna z największych europejskich giełd kryptowalut została utworzona w 2014 roku. BitBay umożliwia handel 9 kryptowalutami w tym między innymi bitcoinem oraz ethereum.

Inwestuj w kryptowaluty
Ranking brokerów
IQ OptionIQ Optionotwórz konto
Admiral MarketsAdmiral Marketsotwórz konto
DukascopyDukascopyotwórz konto
BD SwissBD Swissotwórz konto
EtoroEtorootwórz konto
IQ Option

IQ Option to broker, który w tej chwili ma najwiecej do zaoferowania dla swoich inwestorów na rynku opcji binarnych, Forex oraz CFD. Darmowe konto demo, najnowocześniejszą platformę inwestycyjną, a także jeden z najniższych depozytów na rynku – 10$, to tylko niektóre z ogromnych zalet IQ Option.

otwórz darmowe konto
Admiral Markets

Admiral Markets to jeden z najlepszych brokerów na rynku. Do dyspozycji oddaje nam 5 różnych platform handlowych, 3 rodzaje rachunków inwestycyjnych, wąskie spready i niskie prowizje. Każdy inwestor otrzymuje łącznie ponad 120 instrumentach finansowych. Bezpieczeństwo depozytów gwarantuje licencja FCA oraz nieskazitelna opinia pośród inwestorów na całym świecie.

otwórz darmowe konto
Dukascopy

Dukascopy to jeden z najpopularniejszych brokerów ECN online na świecie. Broker ten świadczy swoje usługi dla klientów prywatnych jak i instytucjonalnych, Dukascopy jest regulowany przez wiele instytucji na całym świecie. Na tle konkurencji broker ten wyróżnia się swoją uczciowścią oraz tworzeniem korzystnych warunków dla swoich inwestorów przez najwyższy poziom wsparcia.

otwórz darmowe konto
Notowania rynkowe od TradingView