zmień język:
polski
Notowania od TradingView

Rynek ICO w dalszym ciągu rośnie!

Lipiec 2, 2018

Zgodnie z raportem opublikowanym przez Szwajcarskie Stowarzyszenie Crypto Valley oraz firmę konsultingową PwC, rynek ICO (Initial Coin Offerings), wbrew spadkom cen na rynkach kryptowalut, w pierwszej połowie 2018 roku osiągnął swój nowy rekord. Z raportu wynika jasno, że łączny wolumen ICO w pierwszej połowie 2018 roku był dwa razy większy niż przez cały 2017 rok.

Rekordowe wzrosty ICO

Na uwagę zasługują szczególnie dwa projekty, które osiągnęły najlepsze wyniki finansowe, Telegram oraz EOS. W czasie zbiórek Telegram uzbierał kwotę 1,7 miliarda dolarów, w tym samym czasie EOS uzbierał kwotę 4,1 miliarda dolarów co jest kwota ponad dwa razy większą.

Gdzie zorganizować ICO?

W raporcie zawarte zostały również analizy dotyczące geograficznego rozmieszczenia wybranych projektów. Zgodnie z raportem w tej chwili najlepiej zorganizować ICO w USA, Szwajcarii oraz Singapurze. W tych trzech krajach zlokalizowane były najlepsze projekty ICO na świecie. Według dokumentu to właśnie w tych krajach stosowane są przyjazne regulacje prawne, które ściągają coraz to nowe projekty. Szwajcarska dolina kryptowalut w Zug staje się światowym centrum technologii Blokchain a co za tym idzie również ICO. W ślad za Szwajcarią starają się podążać takie kraje jak Malta, Gibraltar, Hongkong oraz Liechtenstein wprowadzając w życie takie same lub podobne regulacje prawne.

Z raportu możemy wyczytać, że w związku z różnicami w regulacjach, w tej chwili na całym świecie tworzą się trzy różne podejścia do oferowanych tokenów. W USA większość tokenów sprzedawana jest jako papiery wartościowe, na rynku europejskim sytuacja nie jest jednoznaczna i tokeny oferowane przez ICO są sprzedawane głównie jako aktywa bądź tzw. tokeny użyteczne (umożliwiają one swoim nabywcom bezpośredni dostęp do produktu lub usługi oferowanej przez ICO). W Azji rozbieżność ta jest jeszcze bardziej widoczna i na tym właśnie kontynencie tokeny klasyfikowane są w różne sposoby.

Coraz więcej słychać głosów, że ICO są papierami wartościowymi i powinny zostać jak najszybciej regulowane, w ten sposób potwierdził swoje stanowisko w „sprawie ICO” m. in. Jay Clayton – przewodniczący SEC

BitBay

BitBay - jedna z największych europejskich giełd kryptowalut została utworzona w 2014 roku. BitBay umożliwia handel 9 kryptowalutami w tym między innymi bitcoinem oraz ethereum.

Inwestuj w kryptowaluty
Ranking brokerów
IQ OptionIQ Optionotwórz konto
Admiral MarketsAdmiral Marketsotwórz konto
DukascopyDukascopyotwórz konto
BD SwissBD Swissotwórz konto
EtoroEtorootwórz konto
IQ Option

IQ Option to broker, który w tej chwili ma najwiecej do zaoferowania dla swoich inwestorów na rynku opcji binarnych, Forex oraz CFD. Darmowe konto demo, najnowocześniejszą platformę inwestycyjną, a także jeden z najniższych depozytów na rynku – 10$, to tylko niektóre z ogromnych zalet IQ Option.

otwórz darmowe konto
Admiral Markets

Admiral Markets to jeden z najlepszych brokerów na rynku. Do dyspozycji oddaje nam 5 różnych platform handlowych, 3 rodzaje rachunków inwestycyjnych, wąskie spready i niskie prowizje. Każdy inwestor otrzymuje łącznie ponad 120 instrumentach finansowych. Bezpieczeństwo depozytów gwarantuje licencja FCA oraz nieskazitelna opinia pośród inwestorów na całym świecie.

otwórz darmowe konto
Dukascopy

Dukascopy to jeden z najpopularniejszych brokerów ECN online na świecie. Broker ten świadczy swoje usługi dla klientów prywatnych jak i instytucjonalnych, Dukascopy jest regulowany przez wiele instytucji na całym świecie. Na tle konkurencji broker ten wyróżnia się swoją uczciowścią oraz tworzeniem korzystnych warunków dla swoich inwestorów przez najwyższy poziom wsparcia.

otwórz darmowe konto
Notowania rynkowe od TradingView