zmień język:
polski
Notowania od TradingView

Szacowane dane na temat wartości skradzionych kryptowalut w 2018 r.

Czerwiec 15, 2018

Jedna z amerykańskich firm ds. bezpieczeństwo cybernetycznego – Carbon Black Seciurity podała do wiadomości, iż szacuje się, że w pierwszej połowie 2018 roku, wartość skradzionych kryptowalut opiewa na sumę około 1,1 miliarda dolarów, a złodzieje często pozostają bezkarni z uwagi na to, że są anonimowi. Jak do tego dochodzi?

Cyberprzestępcy do realizacji swoich planów przywłaszczenia sobie cudzej, cyfro-waluty korzystają z tej „drugiej strony” internetu, która nie jest dostępna dla przeciętnego użytkownika. Szacuje się, że w sieci istnieje ponad 35 000 ofert, dotyczących usług związanych z hakowaniem platform i portfeli Krypto. Dostęp do ogólnie niedostępnej sieci, w której można dokonać kradzieży czy oszustw można uzyskać za pomocą specjalistycznego oprogramowania, dzięki któremu użytkownik pozostaje anonimowy i nieuchwytny.

Dla oszustów bardzo dobrą informacją, jest fakt, iż jeśli uzyskają dostęp do możliwości kupna systemu szyfrującego sieć koszt ten zamknie się w przedziale 225 dolarów amerykańskich. To nieprawdopodobnie mało, by dostęp mogła mieć do tego tylko garstka. Nie dziwmy się więc, że cyberprzestępczość rośnie jeśli jest warta tak nie wiele, choć ogólna wartość rynkowa szkodliwego oprogramowania jest szacowana na prawie 7 milionów dolarów.

Raport CBS twierdzi, iż kradzieży i oszustw mogą dokonywać  między innymi : zorganizowane grupy przestępcze, terrorystyczne, gangi, a co ciekawe nawet mogą to być wykształceni inżynierowie mający choć trochę pojęcia o systemach informatycznych. Jak wyjaśnił nam McElroy – cyberprzestępcą może być w sumie każdy, ponieważ cyberkradzież nie jest niczym skomplikowanym i nie musi to oznaczać głównie działalności grup zorganizowanych.

W przeciwieństwie do bankowych i konwencjonalnych operacji finansowych, posiadacze kryptowalut nie mają wsparcia instytucjonalnego, aby chronić swoje oszczędności lub pokrywać straty w przypadku oszustwa lub ataków hakerów. Ludzie również lubią korzystać z nowych, wygodnych i elektronicznych technologii, ale nie myślą przy okazji o tym by zabezpieczyć swoje pieniądze.

Według badań wymiany były najpopularniejszym celem cyberprzestępców w tym roku, co stanowi 27 procent ataków.

Ponadto, zespół bezpieczeństwa GuardiCore odkrył złośliwą kampanię manipulacji i ruchu kryptowalutą . Kampania o nazwie Operation Prowli zainfekowała ponad 40 000 komputerów w różnych branżach, w tym w finansach, edukacji i administracji. Czy jest się czego obawiać? Czy faktycznie technologia wirtualnych walut jest bezpieczna dla przeciętnego użytkownika?

BitBay

BitBay - jedna z największych europejskich giełd kryptowalut została utworzona w 2014 roku. BitBay umożliwia handel 9 kryptowalutami w tym między innymi bitcoinem oraz ethereum.

Inwestuj w kryptowaluty
Ranking brokerów
IQ OptionIQ Optionotwórz konto
Admiral MarketsAdmiral Marketsotwórz konto
DukascopyDukascopyotwórz konto
BD SwissBD Swissotwórz konto
EtoroEtorootwórz konto
IQ Option

IQ Option to broker, który w tej chwili ma najwiecej do zaoferowania dla swoich inwestorów na rynku opcji binarnych, Forex oraz CFD. Darmowe konto demo, najnowocześniejszą platformę inwestycyjną, a także jeden z najniższych depozytów na rynku – 10$, to tylko niektóre z ogromnych zalet IQ Option.

otwórz darmowe konto
Admiral Markets

Admiral Markets to jeden z najlepszych brokerów na rynku. Do dyspozycji oddaje nam 5 różnych platform handlowych, 3 rodzaje rachunków inwestycyjnych, wąskie spready i niskie prowizje. Każdy inwestor otrzymuje łącznie ponad 120 instrumentach finansowych. Bezpieczeństwo depozytów gwarantuje licencja FCA oraz nieskazitelna opinia pośród inwestorów na całym świecie.

otwórz darmowe konto
Dukascopy

Dukascopy to jeden z najpopularniejszych brokerów ECN online na świecie. Broker ten świadczy swoje usługi dla klientów prywatnych jak i instytucjonalnych, Dukascopy jest regulowany przez wiele instytucji na całym świecie. Na tle konkurencji broker ten wyróżnia się swoją uczciowścią oraz tworzeniem korzystnych warunków dla swoich inwestorów przez najwyższy poziom wsparcia.

otwórz darmowe konto
Notowania rynkowe od TradingView