zmień język:
polski
Notowania od TradingView

Zgodnie z czwartkową decyzją FED stopy procentowe pozostają bez zmian

Czerwiec 15, 2018

Po dzisiejszej publikacji decyzji Europejskiego Banku Centralnego, tak jak się spodziewano, stopy procentowe zostały utrzymane na dotychczasowym poziomie.

W oficjalnym oświadczeniu ECB czytamy: “Rada Prezesów zdecydowała, że stopa procentowa podstawowych operacji refinansujących oraz stopy procentowe kredytu banku centralnego na koniec dnia oraz depozytu w banku centralnym pozostaną niezmienione odpowiednio na poziomie 0,00%, 0,25% i -0,40%. Rada Prezesów oczekuje, że kluczowe stopy procentowe EBC utrzymają się na obecnych poziomach co najmniej do lata 2019 r., a w każdym razie tak długo, jak będzie to konieczne do zapewnienia, że zmiany inflacji pozostaną zgodne z bieżącymi oczekiwaniami dotyczącymi trwałej ścieżki dostosowania” .

Podczas  konferencji prezesa Draghiego, bank poinformował również o planowanym zakończeniu skupu aktywów ( luzowania ilościowego QE) po upływie bieżącego roku. Program w obecnej formie będzie trwać do września, w kolejnych miesiącach zostanie wygaszany. W ostatnim kwartale 2018 roku Europejski Bank Centralny  przeznaczy na zakup aktywów  o połowę mniej  niż dotychczas (15 miliardów euro wobec 30 miliardów euro dotychczas).

„Rada Prezesów przewiduje, że po wrześniu 2018 r., z zastrzeżeniem przychodzących danych potwierdzających średniookresowe prognozy Rady Prezesów dotyczące inflacji, miesięczne tempo nabywania aktywów netto zostanie ograniczone do 15 mld EUR do końca grudnia 2018 r., a następnie zakończy się nabywanie aktywów netto” (fragment oświadczenia PolMon)

Komunikat ten nie pozostawia nadziei co do wzrostów wartości pieniądza.

ECB poinformował również, iż nie należy spodziewać się podwyżki stóp procentowych w najbliższych 12 miesiącach.

Jedyny optymistyczny akcent przedstawiony podczas konferencji dotyczy podniesienia swoich prognoz inflacji na ten oraz przyszły rok.

Po dzisiejszym ECB spodziewaliśmy się demonstracji siły europejskiej gospodarki, w efekcie jednak publikacja ECB oraz konferencja prasowa wywołały mieszane, pełne niepewności nastroje na rynku, doprowadzając do przełamania istotnych poziomów technicznych czwartkowej sesji. Kurs EURO/USD w trakcie konferencji spadł do 1,1665.

BitBay

BitBay - jedna z największych europejskich giełd kryptowalut została utworzona w 2014 roku. BitBay umożliwia handel 9 kryptowalutami w tym między innymi bitcoinem oraz ethereum.

Inwestuj w kryptowaluty
Ranking brokerów
IQ OptionIQ Optionotwórz konto
Admiral MarketsAdmiral Marketsotwórz konto
DukascopyDukascopyotwórz konto
BD SwissBD Swissotwórz konto
EtoroEtorootwórz konto
IQ Option

IQ Option to broker, który w tej chwili ma najwiecej do zaoferowania dla swoich inwestorów na rynku opcji binarnych, Forex oraz CFD. Darmowe konto demo, najnowocześniejszą platformę inwestycyjną, a także jeden z najniższych depozytów na rynku – 10$, to tylko niektóre z ogromnych zalet IQ Option.

otwórz darmowe konto
Admiral Markets

Admiral Markets to jeden z najlepszych brokerów na rynku. Do dyspozycji oddaje nam 5 różnych platform handlowych, 3 rodzaje rachunków inwestycyjnych, wąskie spready i niskie prowizje. Każdy inwestor otrzymuje łącznie ponad 120 instrumentach finansowych. Bezpieczeństwo depozytów gwarantuje licencja FCA oraz nieskazitelna opinia pośród inwestorów na całym świecie.

otwórz darmowe konto
Dukascopy

Dukascopy to jeden z najpopularniejszych brokerów ECN online na świecie. Broker ten świadczy swoje usługi dla klientów prywatnych jak i instytucjonalnych, Dukascopy jest regulowany przez wiele instytucji na całym świecie. Na tle konkurencji broker ten wyróżnia się swoją uczciowścią oraz tworzeniem korzystnych warunków dla swoich inwestorów przez najwyższy poziom wsparcia.

otwórz darmowe konto
Notowania rynkowe od TradingView